Netflix’den Emmy adayı diziler

0
425 Okunma

Ödül sezonu açılmasıyla, 69. Emmy Ödülleri 17 Eylül’de sahiplerini bulacak. Bir önceki yıl ekrana gelen yapımlara verilen Emmy’ler, Oscar’dan sonra Hollywood’un en önemli ödülleri arasında yer alıyor.

Emmy Ödülleri’nde aday gösterilen orijinal Netflix yapımlarını merak edip izlemek, bizzat fikir sahibi olmak isteyenler için işte en önemli kategorilerde yarışan diziler, filmler ve belgeseller…

Stranger Things

Kaybolan bir çocuk, onu aramaya koyulan ailesi ve arkadaşları, çok gizli devlet işleri ve olağanüstü güçler… Gerilim dizisi ve en iyi drama dizisi dahil, toplam 18 dalda aday gösterildi. Millie Bobby Brown, drama dizisinde en iyi yardımcı kadın oyuncu; David Harbour, drama dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ve Shannon Purser, drama dizisinde en iyi kadın konuk oyuncu olarak yarışıyor.

The Crown

İngiliz kraliyet draması The Crown, en iyi drama dizisi dahil, 13 adaylık aldı. Kraliçe II. Elizabeth rolüyle Claire Fox, en iyi drama dizisi kadın oyuncusu, John Lithgow ise drama dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü için aday gösterildi.

House of Cards

Toplamda altı adaylık alan heyecanlı Beyaz Saray hikayesini izlemek için hiç yoksa dört nedeniniz var: En iyi drama dizisi adaylığı, en iyi drama dizisi kadın oyuncusu adaylığı (Robin Wright), en iyi drama dizisi erkek oyuncusu adaylığı (Kevin Spacey) ve drama dizisinde en iyi yardımcı erkek oyuncu adaylığı (Michael Kelly)

Master of None

Başrol oyuncusu Aziz Ansari’ nin hayatından esinlenen komedi dizisi toplam sekiz kategoride yarışıyor. Dizi, en iyi komedi dizisi dalında aday gösterildi, Ansari ise en iyi komedi dizisi erkek oyuncusu ödülüne uzanıyor. Angela Bassett ise en iyi komedi dizisi kadın konuk oyuncusu adayı.

Unbreakable Kimmy Schmidt

15 yıl boyunca bir tarikatta yaşadıktan sonra New York’a dönüp hayatını yeniden yoluna koymaya çalışan Kimmy’nin hikayesi beş kategoride rekabet ediyor. Bunlar arasında en iyi komedi dizisi, en iyi komedi dizisi erkek oyuncusu (Ellie Kemper) ve en iyi komedi dizisi yardımcı erkek oyuncusu (Tituss Burgess) adaylıkları var.

Grace and Frankie

Eşcinsel olduklarını açıklayan eşleri tarafından terk edilen Grace and Frankie olarak izlediğimiz iki deneyimli oyuncu Jane Fonda ve Lily Tomlin’den en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu ödülünü hangisi alacak dersiniz?

Chef’s Table

Dünyanın farklı ülkelerinden usta şeflerin ekranda hünerlerini sergiledikleri Chef’s Table, en iyi belgesel dizisi veya kurgu olmayan dizi dalında aday gösterildi.

The Keepers

Yaklaşık yarım asır önce öldürülen bir rahibe ve olayın üzerindeki sis perdesini aralamaya çalışan bir yapım. En iyi belgesel dizisi veya kurgu olmayan dizi kategorisinde ödül bekliyor.

Amanda Knox

Oda arkadaşını hunharca öldüren soğukkanlı bir psikopat mı yoksa kendini bitmek bilmeyen bir kabusun içinde bulan suçsuz bir öğrenci mi? Peki Amanda Knox, en iyi belgesel veya kurgu olmayan özel yapım ödülünü alabilecek mi?

13th

ABD hapishanelerinde siyahların gördükleri muameleyi ve ırk ayrımcılığını eksenine alan düşündürücü bir yapım… En iyi belgesel veya kurgu olmayan özel yapım dalında yarışan bir diğer Netlix belgeseli.

 

190’dan fazla ülkedeki Netflix kullanıcıları, tek bir reklam bile seyretmek zorunda kalmadan programları izleyebiliyor. İstediğiniz yapımları cep telefonunuza, laptopunuza veya tabletinize indirerek, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, internete bağlanmadan izleyebiliyorsunuz. Tek bir hesabı, beş ayrı profille yönetebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz