Türkiye’nin en ünlü kadın Youtuber’ları

1
7.640 Okunma

Günümüzde internet hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Artık birçok işimizi internet üzerinden yürütürken, internet çok ciddi bir para kazanma aracı haline de geldi. “Fenomen” dediğimiz bu kişiler hazırladıkları her video ile de dudak uçuklatan rakamlar kazanıyorlar.

YouTube tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyüyen bir piyasaya dönüştü. Biz de Türkiye’nin en ünlü kadın YouTuber’ larını sizler için derledik.

Meryem Can

1 milyon 353 bin takipçisiyle Türkiye’de en fazla aboneye sahip kadın Youtuber‘ı kendisi. Hazırladığı eğlenceli videolar, günlük vloglar ile 2014 yılından bu yana Youtuber’lık kariyerine başarı ile devam ediyor. Neşeli ve heyecanlı anlatımı birçok kişiye tatlı geliyor ve buda ona takipçi kazandırıyor.

Danla Bilic

Son dönemin en olaylı Youtuber‘ larından olan Danla, rahat ve dobra tavırlarıyla dikkat çekiyor. 42 videosu olmasına rağmen 1 milyonu geçen bir takipçi kitlesine sahip. Makyaj videoları çekiyor ve bununla birlikte çektiği videolarda işlediği temalarda oldukça ilginç.

 

Merve Özkaynak

Moda, alışveriş, saç, makyaj, cilt bakımı ve trendlerden bahsettiği oldukça eğlenceli bir kanala sahip olan Merve Özkaynak  839 bini geçen abone sayısına sahip.

Sebile Ölmez

778 bini geçen takipçisi ile bu alanda en iyilerden olan nam-ı diğer Sebi Bebi kendine has tarzı ve paylaştığı içerik çeşitliliği ile oldukça dikkat çekiyor.

Duygu Özaslan

Moda, alışveriş, saç, alışveriş, makyaj konseptinde videolar yayınlayan Özaslan 763 bini de geçen bir takipçi kitlesi ile bu işten iyi para kazanan Youtuber‘ lardan.

 

Başak Karahan

Her hafta salı, perşembe ve cumartesi günleri yaptığı paylaşımlar ile 747  bin aboneye sahip Karahan, daha çok muzip tavırları ile tanınıyor.

İdil Tatari

Güzelliği kadar marifetli elleriyle de kendine hayran bırakan Youtuber İdil Tatari! 666 bini geçen takipçisiyle gezerken yemek yapan ve bunu eğlenceye çeviren bir aşçı.

Görkem Kamran

Sempatik tavırlarıyla bilinen Görkem Karman kanalını şöyle özetliyor: “Günlük hayattan vloglar, bol yemeli içmeli, gezmeli. Makyaj videoları, ürün incelemeleri. ” 5 yıl önce yüklediği “Saç Bakım Rutini!” ile Youtube’a atılan Karman’ın takipçi sayısı ise 409 bin 791.

Cansu Akın

Cansu Akın, kendisi de Youtube‘de çektiği videolarla büyük bir hayran kitlesine sahip. 350 milyonu geçen abone sayısıyla kendisini “Gittiğim seyahatler, günlük vloglar, moda, makyaj, bakım, challenge, kısacası yapmaktan hoşlandığım her şeyi sizlerle paylaşıyorum!” şeklinde tanımlıyor.

 

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz