Nike+ Training Club uygulaması ile ücretsiz yoga deneyimi

0
470 Okunma

Spor dinamiktir. Uzmanlaşmak için fiziksel ve zihinsel dayanıklılığa, güce ve hareketliliğe ihtiyacınız vardır. Nike, sporcuların vücutlarından ve zihinlerinden yararlanarak potansiyellerini maksimuma çıkarmaları için bu sezon yeni yoga egzersizleri sunuyor. Ücretsiz indirilebilen Nike+ Training Club uygulamasının bir parçası niteliğindeki egzersizler, herhangi bir yerde ve 15 ila 45 dakika arasında yapılabiliyor.

Nike‘ın Uzman Antrenörü ve Yogisi Branden Collinsworth, “Nike‘ta hedefimiz, insanları daha iyi sporcular haline getirmek… İşte bu yüzden hayatta karşılaşacağınız her şeye karşı sizi hazırlayan programlar üretiyoruz” diyor.

Diğer NTC uygulaması programlarında olduğu gibi her bir yoga egzersizi, uygulamanın üç temel grubundan birine giriyor. Bu üç grup; dayanıklılık kazanmayı sağlayan akış, kas gücünü artırmayı amaçlayan daha uzun süreli duruşlar içeren akışlar ve zihinsel olarak yenilenmeyi sağlayan güç kazandırıcı oturumlardan oluşuyor.

Yoga egzersizleri NTC uygulamasında!

Egzersizlere hemen başlamak için yapmanız gerekenlerin başında; uygun zamana göre çalışmanızı ve nasıl bir yoga tarzını istediğinizi belirlemeniz geliyor. Ayrıca hangi düzeyde olduğunuzu, koşu ve antrenman gibi bir başka bir spor sonrasında destekleyici faaliyet olarak mı yoga yapmak istediğinize de karar vermeniz gerekiyor. Copeland, “Diyelim ki koşuyorsunuz. Koşudan sonra yapacak en iyi şey nedir? Vücudunuzda biraz daha fazla esneklik sağlayacak ve zihninizi tazeleyecek olan 15 dakikalık bir yoga” diyor.

Daha kısa süreli yoga imkanı, yogayı çok daha ulaşılabilir hale getirerek kolaylaştırıyor. Ayrıca sağlıklı bir alışkanlık edinmenize, dengeli ve sporcu bir yaşam şekli benimsemenize imkan veriyor. Copeland’a göre programın amacı, boş günlerinizde yoga yapmanız değil; yogayı hayatınızın rutin bir parçası haline getirmeniz…

NTC uygulaması kullanıcılarının, yeni antrenmanlara ulaşmak için yoga kelimesiyle arama yapmaları yeterli. NTC uygulamanız yüklü değilse, uygulama mağazanızdan arama yaparak uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İlk olarak dört yeni yoga egzersizi uygulamada yerini aldı. Hemen ardından bu egzersizlere 10 adet yeni çalışma daha eklenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz