29 Temmuz Perşembe 2021

Olympus fotoğraf makinelerinden vazgeçiyor!


Olympus fotoğraf makinesi-01

Fotoğraf makinelerini takip ediyorsanız, Olympus ismini duymamış olmama ihtimaliniz yok. Şimdi şirketle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sony’nin VAIO bölümünü satın alan şirket tarafından satın alınacak olan Olympus’un fotoğraf makinesi ve kameraları tarafı şaşırtıyor. Olympus fotoğraf makinesi tarafını satıyor, işte detaylar:

Olympus fotoğraf makinesi bölümünü satıyor

Japan Industrial Partners(JIP) tarafından satın alınacak Olympus fotoğraf makinesi ve kameraları üreten bölüm tamamen şirkete geçecek. Bir süredir söylenti olarak gündeme gelse de Olympus gerçekten de kamera işinden ayrılıyor. Şirket şimdi endüstriyel ve tıbbi görüntüleme ekipmanı tedarik eden çok daha büyük işine odaklanacağını söylüyor.

Olympus’un kamera işini yürütmemesinin çeşitli nedenleri var. Birincisi, şirket artık bütçesinin çoğunu tıbbi ekipman yaratmaktan alıyor. Bir diğeri ise şirketin kameralarından kaynaklı son üç yıldır para kaybediyor.

Olympus fotoğraf makinesi-02

Şirkete göre bu, kısmen “akıllı telefonların evriminin yol açtığı hızlı, kamera pazarındaki daralma” ya bağlı. Bu düşmanca ortamla “başa çıkmak için önlemler uyguladığını”, ancak açık bir şekilde bunu kurtaracak kadar yakın olmadıklarını belirtiyor.

JIP, şirketin mevcut modellerini satın alacak ve yenilerini geliştirmeye devam edecek. Şirket Olympus’un OM-D ve Zuiko markalarını da satın alacak. Şirket aynı zamanda farklı alanlarda karşımıza çıkabilir.

Fotoğraf makinesi gibi: Akıllı çamaşır makinesi

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk yapımlarına verdiği önem kadar Türk oyuncuları da önemseyen platform, oyuncuları yabancı yapımlarda da karşımıza çıkarıyor. Oyunculuğu ve önceki karakterleri ile izleyicileri kendine hayran bırakan Kıvanç Tatlıtuğ; Into The Night dizisinin 2. sezonuna konuk oyuncu olarak yer alacak. Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ rol alacak 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada popüler hale gelen Belçika yapımı dizi, 6 bölümlük ilk sezonunu başarı ile tamamladı. Jason George’un The Old Axolotl romanından esinlenerek ortaya çıkardığı Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ’a da yer verecek. Dizide Tatlıtuğ’un yanı sıra Mehmet Kurtuluş‘un yanı sıra Stefano Cassetti, Laurent Capelluto, Pauline Etienne ve Babetida Sadjo gibi isimlerde yer alıyor. Fakat ünlü oyuncunun şimdilik hangi rolde yer alacağı bilgisi bulunmuyor. Aşk-ı Memnu dizisindeki oyunculuğu ile izleyicileri kendine hayran bırakan ünlü oyuncu; bu başarısını Kuzey Güney dizisi ile devam ettirmişti. Bu dizi Kıvanç Tatlıtuğ’un Netflix’teki ilk performansı olmayacak. Oyuncu, “Bir Denizaltı Hikayesi” ile seyirci ile buluşacak.

Into The Night 2. sezonda Türk oyuncu rüzgarı

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir