OnePlus kullanıcıları bundan sonra daha çok dikkat etmeli!

0
272 Okunma

Bir numara çevirerek ve bir tuşa basarak OnePlus kullanıcılarının dosyalarına ve resimlerine erişmek siber korsanlar için çocuk oyuncağı.

Çinli şirketin tüm akıllı telefonlarında yer verdiği OnePlusLogKit isimli ön yüklü uygulama kullanıcıları terleteceğe benziyor.
Söz konusu uygulama yine şirket tarafından geliştirildi ve telefon fabrikadan çıktığı anda sürekli olarak yazılımı iyileştirmek için kullanılıyor.

Harry Potter Wizards Unite nasıl olacak?

OnePlus güvenlik uzmanları tarafından uyarıldı!

Gerçek ismini saklayan ve Mr. Robot dizisindeki ana karakterin adı olan Elliot Anderson mahlasını kullanan güvenlik uzmanı, telefonun GPS konum bilgisine ve Wi-Fi ağ üzerinden tüm dosyalarına ulaşabildiğini şirkete bildirdi.

Bir siber korsanın OnePlus marka bir telefonun bilgilerine erişmesi için bir numara çevirmesi ve bir tuşa basması yeterli.

OnePlus

Tehlikeler bununla sınırlı kalmadı!

Kullanıcıları tehlikeye atan tek uygulama bununla sınırlı kalmadı. Ayrıca telefonlarda ön yüklü gelen EngineerMode isimli uygulamanın siber korsanlara tüm işletim sisteminin yönetimini ele geçirme ve hiçbir iz bırakmama gibi bir fırsat sunduğu da Elliot Anderson isimli güvenlik uzmanı tarafından şirkete bildirildi.

Bunun çok büyük bir güvenlik açığı olmadığını belirten OnePlus, bir sonraki güncellesinde bu uygulamaları kaldıracağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz