12 Ağustos Cuma 2022

Türk insanı, sosyal medyada kaç saat geçiriyor?


Türk insanı sosyal medya

Sosyal medya kullanımı, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de bir hayli fazla. We are Social 2017 verilerine göre Türkiye’de nüfusun yüzde 60’ı günün 3 saat 1 dakikasını sosyal medya kullanarak geçiriyor. Bu oran Türkiye nüfusunda 48 milyon vatandaşa tekabül ediyor.

Türk insanı, hangi sosyal ağları kullanıyor?

48 milyon kişilik kitlenin yüzde 87’si düzenli olarak her gün internete girerken, online ortamda 3 saati sosyal medyada olmak üzere 6 saat 46 dakika geçiriyor. Türkiye’de interneti aktif olarak kullanan kitlenen tamamı en az bir sosyal medya platformunun kullanıcısı ve üyesi oldu.

Türkiye’deki internet kullanıcılarının en fazla kullandığı kanal yüzde 57 ile YouTube oldu. YouTube’u yüzde 56 ile Facebook ve yüzde 45’le Instagram takip etti.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG InsaView buzdolabı Türkiye’de satışa çıktı

LG InstaView Door-in-Door Buzdolabı 2022 serisi Türkiye’de satışa çıktı. LG ThinkQ ile uzaktan yönetilebilen akıllı …

2 Yorumlar

  1. Artık Bağımlı olduk sosyal medya özellikle Instagramda timeline sayfa yenilemekten hiç bıkmıyoruz hastalık misali:) Instagramda güzel profillere sahip olup güzel efekler ile beğeni ve takipçi almaya çalışan bizler:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.