Harry Potter Wizards Unite nasıl olacak?

1
443 Okunma
Harry Potter Wizards Unite

Günlük 45 milyon oyuncunun oynadığı günleri gören Pokemon Go’nun yapımcısı Niantic yeni bir oyun için kolları sıvadı. Yeni oyun Harry Potter hayranlarını mutlu edecek gibi görünüyor.  Harry Potter Wizards Unite için ilk görüntülerin 2018’in ilk çeyreğinde ortaya çıkacağı söyleniyor.

iPhone X, 24 Kasım’da operatörlerde olacak!

Niantic, hala Pokemon GO’daki hilecileri durdurmanın aktif bir yolunu bulamadı. Hileden ötürü banlanan hesapların da tekrardan açıldığı söyleniyor. Sonuç olarak Pokemon GO’da bile henüz tüm taşlar yerine oturmamışken, Niantic başka bir projelere gözünü dikti.

Harry Potter Wizards Unite nasıl olacak? İşte tüm bilinenler

Pokemon Go’yu bir acemilik eseri olarak adlandıran Niantic, yeni hazırladıkları oyun ile bu acemiliği üzerlerinden atacaklarına inanıyor.

Yeni oyun ise Harry Potter hayranlarını çok sevindireceğe benziyor.  J.K. Rowling’in satış rekorları kıran 7 kitaplık serisinden yola çıkılarak tonlarca eser gördük. Film serisi, çizgi romanlar ve hatta bilgisayar oyunları. Şimdiyse tıpkı Harry gibi büyü yapmayı öğrenme vakti geldi.

Harry Potter Wizards Unite

Niantic’in yeni Harry Potter oyunu için Warner Bros ve Portkey Games ile bir ortaklık kurduğunu belirtiliyor. Arttırılmış gerçeklik üzerine şekillendirilecek olan yapımın 2018’in ortalarına doğru mobil platformlar için yayınlanması bekleniyor. Elbette şu an için çıkış tarihi hakkında net bir açıklama da gelmiş değil.

Harry Potter Wizards Unite, Pokemon Go’da ilk defa deneyimlediğimiz temel prensipleri benimseyen bir sisteme sahip olacak. Ancak bu sefer elimizdeki telefonlar birer pokedex değil, büyü kitabı, asa ya da bir büyücünün ihtiyaç duyduğu her şeye dönüşecek.

Niantic, “Oyuncular maceralara devam etmek için, büyüleri öğrenip harekete geçirmek, gizemli eserleri ve yerleri keşfetmek ve efsanevi canavarlarla karşılaşıp, ikonik karakterlerle yola çıkmak zorundalar.” açıklamasında bulundu. Oyuncular “güçlü düşmanları alt edebilmek” için ekipler de kurabilecek.

Harry Potter Wizards Unite

Pokemon Go’da adeta bir marka haline gelen Niantic’in Harry Potter Wizards Unite için de aynı başarıyı yakalayıp yakalayamayacağı başka bir merak konusu.

Fakat konu hakkında Piers Harding’in “Harry Potter oyununda, Pokemon Go’ya göre daha fazla artırılmış gerçeklik kullanılacak. Bu da oyunu daha dinamik ve çekici yapacak ancak oyundan zevk alabilmek için bu teknolojiye bile gerek yok.” sözleri şirketin iddiasını dile getirir nitelikte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz