20 Haziran Pazar 2021

Online yemek yemek siparişine bayram kısıtlaması


Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan karar doğrultusunda, 29 Nisan saat 19:00‘da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs tarihinde sabah 05.00‘te sonlanacak. Tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bu dönem, Ramazan Bayramı’nda da devam edecek. Vatandaşlar, Ramazan Bayramı süresince araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap ve tatlıcılardan 10.00-17.00 saatlerinde temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Online paket servis saatlerinde değişiklik

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile; restoran, lokanta, kafeterya ve pastane gibi yalnızca paket servis şeklinde faaliyet gösteren yeme-içme yerlerinin ve online yemek sipariş uygulamalarının saatlerinde değişiklik yapılacağı açıklandı. Ramazan Bayramı’nın birinci gününe kadar 24 saat boyunca hizmet veren paket servisler artık gece saat 01:00’e kadar hizmet verebilecek.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merakla beklenen Atiye 3. sezon Netflix’te yayınlandı!

Türkiye’de ve dünyada büyük ses getiren Netflix Türkiye orijinal yapımı Atiye’nin 3. sezonu yayınlandı. Başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün paylaştığı dizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir