18 Nisan Pazar 2021

Oppo AR Glass 2021 tanıtıldı: Önemli bir rakip mi?


Oppo AR Glass 2021

Akıllı gözlük pazarında karşımıza önemli aktörler çıkıyor. Öncelikle Google Glass bu noktada öncü sayılırken ardından farklı ihtiyaçlara yönelik farklı modeller ve markalar karşımıza çıktı. Akıllı gözlükler tarafında en son atılımı Huawei ve Snapchat yapmıştı. Bu gözlükler hem şık hem de akıllı özellikleriyle dikkat çekerken, Oppo’nun da bir süredir üstünde çalıştığı Oppo AR Glass 2021 tanıtıldı. Peki, bu alanda fark yaratabilir mi?

Oppo AR Glass 2021 özellikleri

Oppo AR Glass 2021

Oppo’unun Inno Day 2020 etkinliği ile birlikte karşımıza yalnızca AR gözlük değil aynı zamanda farklı ürünler de geldi. Artırılmış gerçeklik gözlüğü, ToF sensörüne sahip ve bu sayede ortamdaki derinliği algılayabiliyor. Bu sensör sayesinde aynı zamanda el hareketlerine ve sesli komutları da algılayabilen gözlük, özel bir optik sistemi de gözlük camlarında barındırıyor. Bu optik sistem ise kişilere 3 metre uzaklıktaymış gibi duran 90 inçlik bir ekran ya da görüntü getiriyor.

Gözlük söylendiği kadarıyla kişilerin ellerini 21 noktada işaretliyor ve üzerine sanal objeleri eklemeye olanak sağlıyor. GPS, Wi-Fi, Bluetooth ve benzeri kablosuz özelliklere sahip olan cihaz, CybeReal teknolojisi sayesinde artırılmış gerçeklik noktasanda fark yaratacak gibi duruyor.

Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa çıkan OPPO hoparlörün fiyatı açıklandı!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online alışveriş ile tasarruf etmenin püf noktaları

Pandemi ile yaygınlaşan internet üzerinden alışveriş bu dönem öncesinde de birçok kişi tarafından tercih ediliyordu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir