8 Mayıs Cumartesi 2021

Parkinson hastalığına özel geliştirilen bileklik


Parkinson hastalığı, bireyin günlük yaşamlarını titreme ve titremelerle yürütmek zorunda kalmasına neden olabilir, bu da bir dizi işi zorlaştırırken, kullanıcının güvenini de ciddi şekilde etkileyebilir. İşte burada mühendisler tarafından geliştirilen Tryro devreye giriyor!

Kullanıcının elleri etrafına büyük ölçüde sarılmış, şık ve fütüristik bir giyilebilir bilekliğe monte edilmiş bir jiroskopik motor üçlüsünü kullanan Tryro, kullanıcının ellerini dengelemek ve böylece güven duygusu uyandırmak için sarsıntıları engelliyor! Tasarımcısı James Sanchez, bir bireyin sahip olabileceği çeşitli titreme seviyelerini tanıyabiliyor. Buna uyması için, kullanıcının bileğinde bulunan kadran, jiroskopik motorun hızının ayarlanmasına izin veriyor!

Tryro’yu bu kadar benzersiz kılan, kaçınmayı başardığı tıbbi estetik. Göz önünde bulundurulan detaylar ve çekici bir form, daha çok arzulanan bir ürüne ve tıbbi cihazların damgalarını taşımayan bir ürüne dönüşmesine olanak sağlıyor!

Taze meyveleriniz anında soda oluyor

Aynı zamanda spor bir görünüme sahip olduğu için günlük hayatta çok rahat taşınıp kullanılabilir bir aksesuar halini alıyor.
Jiroskopik el sabitleyici ile el titremelerini kolaylaştırmak artık mümkün.

Tasarımcı: James Sanchez

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch Fit Elegant Türkiye’de satışa sunuldu

Tanıtıldığı ilk günden itibaren şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Huawei Watch Fit Elegant, Türkiye’de …

1 yorum

  1. Tryro isimli ürünü nasıl temin edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir