Philips’ten Akıllı Ampul Teknolojisi

0
623 Okunma
Philips akıllı ampul
Philips akıllı ampul

Akıllı teknolojiler artık hayatımızda büyük yer kaplıyor. Sadece telefon, bilgisayar veya benzeri ürünler değil, günlük hayatta biz kadınlar tarafından çok kullanılan ev eşyaları da akıllandı. Bütün teknoloji firmaları ürünleri bu yeniliklere uydurmak için farklı girişimlerde bulundu. Philips’te bu alandaki çalışmalarını hızla sürdüren şirketler arasında. Ev teknolojisinde en özele inmiş akıllı sistemlerden biri olan akıllı ışık teknolojisini geliştirmiş. evinize şıklık katacak bu teknolojileri birlikte inceleyelim;

Philips Hue akıllı ampuller bulunduğunuz ortama kendi ruh halinizi yansıtmanın en kolay yolu. Başlangıç kiti olarak tanımlanan paketinde 3 adet ampul bulunuyor. Bu ampuller sayesinde ortamınızı kendi ruh halinize ve ihtiyacınıza uygun şekilde ayarlayabiliyorsunuz. isterseniz çalışma masanızın yanına koyup ihtiyacınız olan ışığı ayarlayıp isterseniz de dekoratif amaçlı kullanabiliyorsunuz. Sadece ışığın yüksekliği ile değil aynı zamanda da rengini de değiştirebiliyor olmak daha dinlendirici ışıklar yakalamanıza ve daha şık görüntüler elde etmenize yardımcı oluyor.  Işık ayarlarını yapabilmeniz için Android ve iPhone telefonunuzdan uygulamaları edinmeniz yeterli

Lifx

Philips’in aslında Kickstarter projesi olan LİFX ampulü yukarıda bahsettiğimiz Philips Hue ile benzer özellikler taşıyor. Renk çeşitliliğinin 16 milyona ve özelliştirilebilir renk seçeneklerine sahip olması opsiyonelliğinin daha da arttırıyor. LİFX ile her hangi bir araca ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Farklı ev teknolojileri ile birlikte kullanabilme imkanı sunar. Evinizdeki her ampulü farklı şekilde isteğinize göre renklendirebileceğiniz gibi ışıklar için zamanlamalarda belirtebilirsiniz. Kısaca Hue ile aynı gibi görünse de işlevsellik ve görünüm açısından oldukça farklı akıllı ampul teknolojisidir.

Philips Hue Go

Philips’in bir diğer akıllı ampul teknolojisi de Hue Go. Ampul kavramından biraz farklı olarak taşınabilir şekilde tasarlanmış bir lamba. Bahçeler, teraslar hatta başucunuz için bir gece lambası olarak kullanılabilir. Diğer Philips akıllı ampul teknolojileri gibi ışığın rengi, parlaklığı kademesi ayarlanabilir. Zamanlama özelliği sunar ve taşınabilir. Düşük güç modu ile kısa süreli şarjlarda dahi 3 saatlik pil ömrüne sahiptir.
Sizde evinize ve yaşantınıza uygun aydınlatmalar arıyorsanız Philips’in bu akıllı ampul teknolojilerinden faydalanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz