16 Ekim Çarşamba 2019

PlayStation Classic yeniden satışa çıkacak!


Sony, oyun dünyasına damgasını vuran konsolu PlayStation’ın 1990’lı yıllardaki ilk versiyonu PlayStation Classic’i, nostaljik tasarım ve yeni özelliklerle Aralık ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

PlayStation Classic yeniden satışta!

Sony Interactive Entertainment, piyasaya ilk kez çıkan konsolun görünümüne sahip. Ancak boyut olarak daha küçük olan oyun konsolu, 20 oyun yüklü olarak sınırlı sayıda Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da piyasaya çıkacağını duyurdu.

İlk konsol, gerçek zamanlı 3DCG render özelliği ve bünyesinde CD-ROM barındırma gibi önemli yeniliklerle birlikte Japonya’da ilk olarak 3 Aralık 1994 yılında piyasaya çıkmıştı. 1990 ve sonrasının oyun endüstrisine damga vurmuştu.

Classic; buton tasarımından, kontrolcü ve kutusuna kadar orijinal konsolun tasarımına benziyor. Ancak orijinal konsola göre kenarları % 45, hacim olarak ise % 80 daha küçük.

Final Fantasy VII, Jumping Flash!, R4 RIDGE RACER TYPE 4, Tekken 3 ve Wild Arms gibi toplamda 20 PS oyunu, hali hazırda yüklü olarak geliyor.

Classic, orijinal PlayStation oyunlarını oynamayı seven nostalji hayranlarını ve 90’ların PlayStation oyunlarına meraklı yeni oyuncuları hedefliyor.

PlayStation Classic, TV veya monitöre bağlamak için HDMI kablosu ve piyasada satılan USB AC adaptörlerine bağlamak için USB kablosuyla birlikte geliyor. Bazı destekleyen oyunlarda oyuncular, iki kontrol cihazıyla birlikte arkadaşlarına karşı da oynayabilecek.

Sony’nin PlayStaion Classic için açıkladığı satış fiyatı ise Japonya’da 9980 yen, Kuzey Amerika’da 99 dolar ve Avrupa’da ise 99 Euro oldu. Sınırlı sayıda piyasaya sürülecek olan ürün, 3 Aralık 2018 tarihinde raflardaki yerini alacak.

YAZAR: İrem Ararat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Foodvisor

Ne yediğinizi takip eden uygulama: Foodvisor

Sosyal medyada geçirilen zamanların artmasıyla kullanıcıların birçoğu akıllı telefonları üzerinden diyet uygulamalarını kullanıyor. Günlük olarak tüketilen su …

Bir Cevap Yazın