17 Ağustos Cumartesi 2019

Rastelli Kook: minimal ama kullanışlı mutfak


Ünlü tasarımcı Karim Rashid, Rastelli için yeni bir mutfak tasarımına imza attı. İsmi Kook. Tasarımcı Rashid mutfağını güçlü renk vurgularını sadelikle uyumlu bir şekilde harmanladığını söylüyor. En zor durumlarda bile mutfakta çalışmanın bir zevk işi olması gerektiğini vurgulayan Rashid, “Bu zevki yaşatacak yenilikçi bir tasarım ortaya koymak istedim, ortaya Rastelli Kook çıktı” dedi.

Modüler yapıda olan Rastelli Kook mutfak istenilen durumda geniş bir alanda yemek yenebilmesini sağlıyor. Daha sonrasında ise kapaklar kapatılıp sade ve düzenli mutfak tasarımına geri dönülüyor.

Büyük eşyaların yukarıda, küçük eşyaların ise alt kısımlarda saklanması için dizayn edilmiş mutfakta LED kenarlı laflar ambiyansa şıklık katıyor. Kook’ta yüzeyin devamlılığı da düşünülerek hareket edilmiş. Bu yüzden lavabo uygun bir kesme tahtası ile gizleniyor ve kullanılmayacağı zamanlarda görünmüyor. Rafların çerçevesiz kapakları ise sağlamlıkla minimalliği kombine ediyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok’un en ünlü 26 fenomeni!

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin ilk olarak Eylül 2016 yılında hayatımıza girdi. Kısa süre içerisinde büyük bir kitleye ulaşan sosyal …

Bir Cevap Yazın