18 Haziran Salı 2019

Yeni Netflix belgeseli Our Planet!


190’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Netflix, mevcut belgesellerine yenisini ekliyor. Doğa belgeseli severlerin yakından tanıdığı Sir David Attenborough’un seslendirdiği yeni Netflix belgeseli Gezegenimiz (Our Planet) isimli belgeselin ilk resmi fragmanı Super Bowl etkinliğinde yayınlandı. 

5 Nisan 2019’da Netflix ekranlarına gelecek olan belgeselin yönetmen koltuğunda Planet Earth ve Blue Planet belgesellerinin yönetmeni Alastair Fothergill oturuyor. 

Dünyanın en değerli canlı türlerini ve yaşam alanlarını şahitlik etmemizi sağlayan belgeselde 4K kamera teknolojisi kullanılmış. Toplamda dört yıl süren projeyi sekiz bölüm halinde izleyeceğiz. 

Yeni Netflix belgeseli bizi Kuzey Kutbu’nun vahşi ve uzak doğasından gizemli derin denizlere götürecek. Afrika’nın uçsuz bucaksız manzaralarına tanıklık edeceğimiz belgeselde ayrıca kendimizi Güney Amerika’nın çeşitli ormanlarında hissettiğimiz zamanlar da olacak. Gezegenimiz dünyamızın zengin habitat çeşitliğinin adeta resmi bir belgesi niteliğinde.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google doğal afetleri haber verecek

Google’ın trafik navigasyon uygulaması olan Waze’yi satın almasından sonra geliştirmelerine devam ediyor. Waze’nin öne çıkan …

Bir Cevap Yazın