RFID teknolojisi ile aradığınız ürünü bulamama derdine son

0
251 Okunma
RFID teknolojisi
RFID teknolojisi

RFID teknolojisi ile beğendiğiniz ama bulamadığınız kıyafetler artık sorun değil. Bu teknoloji sayesinde beğendiğiniz kıyafetlere ulaşabileceksiniz. Bu sayede aklınız alamadığınız kıyafetlerinizde kalmayacak. Nasıl mı?

Mağaza da dolaşıyor ve bir ürünü beğeniyorsunuz. Ancak beğendiğiniz ürünün bedeninin rafta olmadığını fark ediyorsunuz. Ne yaparsınız? Satış danışmanlarından yardım isteyebilirsiniz. Ama bazen cevap ‘sistemde, ürün depoda gözüküyor ama bulamadım’ olur. Mutluluğunuz kısa sürer.

RFID teknolojisi ile aradığınız ürün artık hep reyonda…

Dünyaca ünlü markalar, bu soruna RFID teknolojisi ile çözüm sağlıyorlar. Sensormatic in sunduğu RFID, en basit anlatımıyla üretildiği andan satıldığı ana kadar ürünü takip edebilmeyi sağlayan bir teknoloji. Bu teknoloji ile adeta birer kimlik kartına sahip olan ürünler, müşteriye daha hızlı ulaşıyor. Satış danışmanlarının mobil olarak taşıyabildikleri kablosuz el terminalleriyle mağaza içerisindeki her bir ürünün hangi reyonda, hatta hangi rafta olduğu bilgisine anında ulaşmak mümkün oluyor. Böylece müşteri taleplerine anından cevap verilirken, eksik ürünler günlük olarak takip edilebiliyor, yerine yenileri konulabiliyor. Fazla stokların azalması ve ürünlerin reyonda bulunurluğunun artışı ile müşterilerin istedikleri zaman istedikleri ürüne ulaşarak, satın alma yapabilmeleri sağlanıyor.

Müşterilerin %30u aradığı ürünü reyonda bulamayınca satın almaktan vazgeçiyor.

Hemen hemen tüm tüketicilerin başına gelen, aradığı ürünü bulamama sorunu, alışverişi keyif olmaktan çıkartarak zaman kaybı ve hayal kırıklığına dönüştürüyor. Yapılan araştırmalar da aradığı ürünü rafta bulamayan müşterilerin %30’u satın almaktan vazgeçtiğini gösteriyor.

Hem online hem de fiziksel mağazadaki ürünlere anında erişim sağlıyor.

Çok kanallı satışı da destekleyen teknoloji sayesinde, müşteri istediği ürüne kanal bağımsız hızla ulaşıyor.

Daha hızlı sayım sayesinde müşteriye daha fazla zaman ayrıyor.

Sensormatic’in sunduğu RFID teknolojisinde, ürünler paketliyken de veri aktarımı mümkün oluyor. Bu sayede kutu içindeki ürünler hızlıca sayılarak, envanter sayım süresi kısalıyor. RFID kullanmayan perakendeciler sayımları ayda ya da 6 ayda bir yapabilirken, RFID sistemi ile istenilen herhangi bir sıklıkta, çok kısa bir sürede gerçekleştirilebiliyor. Satış personelinin envanter konularına daha az zaman harcaması ile müşteriye harcanacak sürenin artmasını sağlıyor ve müşteri memnuniyetini olumlu yönde etkiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz