3 Ağustos Pazartesi 2020

Robot baristalar çoğalıyor!


Fabrikalardaki bazı görevleri çalışanlardan alan robotlar artık günlük hayatta da bazı mesleklere talip. Cafe X tarafından geliştirilen robotlar tıpkı bir barista gibi kahve servisi yapabiliyor. Robot baristalar şimdiden San Francisco’daki üç farklı noktada hizmet veriyor.

Cafe X, Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımla yeni lokasyonun sinyalini verdi. Burası diğerlerinden farklı. San Francisco Havaalanı’nda da yakın zamanda robotlar görev almaya başlayacak. Havaalanı gibi yoğun insan trafiğinin olduğu yerlerde robot baristaların kafa karışıklığı yaşayabileceği söyleniyordu. Anlaşılan Cafe X bu sorunun üstesinden gelmeyi başarmış.

Havaalanları gibi 24 saat yaşayan yerlerde, bütün gün ayakta kalabilen ve kahve servisi yapan robotlar oldukça iyi fikir. İlerleyen zamanda robot baristalar daha sık karşımız çıkabilir. Eğer bir baristaysanız dikkat edin şimdilik tedirgin olmak için çok erken. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 2020

Kadın gözüyle iPhone SE 2020

Kadın gözüyle iPhone SE 2020 inceleme videosuyla karşınızdayız. Apple’ın uygun fiyatlı iPhone olarak karşımıza çıkardığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir