18 Ağustos Perşembe 2022

Sağlığınız E-Skin ile kontrolünüz altında olsun


akıllı tişört

Japon şirketi XenomaE-Skin teknolojisi üreterek giyilebilir akıllı tişörtler ile kişinin sağlığını kontrol ediyor.

Spider Man stilinde ürettikleri vücuda neredeyse yapışan akıllı tişörtler, 14  adet sensör içeriyor. Geçen yıl CES‘te tanıtılan E-Skin teknolojisi, kişinin gövdesini hareket kontrol merkezine çeviriyor. Vücudunuz oyunlar yada bunun gibi hareket gerektiren uygulamalar ile birlikte çalışarak hareketleri analiz ediyor.

Göğüsün orta kısımına yerleştirilen Bluetooth modülü ile dataları sensörlerden alarak, Xenoma’nın yazılımını kullanan bilgisayar, akıllı telefon yada akıllı saatlere iletebiliyor.

http://https://www.youtube.com/watch?v=MOYF7RqKk-Q

Bu yıl ise CES’e gelişerek gelen akıllı tişört, iki adet yeni özellikle geldi. Fitness elementi ile, nasıl koştuğunuzu ve yaşamsal faaliyetlerinizi nasıl sürdürdüğünüzü içerisindeki EKG sensörleri ile analiz ediyor.

Evinizi akıllı iç çamaşırları ile yönetin

Oyun geliştiricileriyle işbirliği yapacak

Sonradan eklenebilir bir seçenek geliştirerek kafaya takılan VR ürünü getiriyor.  Samsung Gear VR, Google Daydream ve diğer akıllı telefonlar üzerindeki uygulamaların ekstra kamera yada iç ve dış hareketleri analiz eden modüller kullanmalarına gerek kalmadan akıllı tişört ve kafaya takılan VR ürünü ile analizleri alabileceklerini belirtiyor.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 18 Ağustos aktüel kataloğu PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 aktüel kataloğu bu hafta yine capcanlı. Her türden ürünün bulunduğu katalogda uygun fiyatlı teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.