1 Haziran Pazartesi 2020

Samsung S20 satışları için Corona virüsü suçluyor


Samsung S20 satışları

Geçenlerde Samsung’un yeni piyasaya sürdüğü Galaxy S20 ailesi için ilk satış rakamları açıklanmıştı. Samsung S20 satışları geçen 2019 yılının aynı döneminde piyasaya sürülen Galaxy S10 için açıklanandan çok daha düşük olması Samsung beklentilerinin karşılanmadığını göstermişti.

Galaxy S20 piyasaya sürüldüğü ilk gün 70 bin 800 adet satmışken, geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy S10 ilk gününde 140 bin adet satarak bir başarıya imza atmıştı.

Samsung S20 satışları için Corona virüsü etkisi

Söz konusu rakamların ortaya çıkmasıyla Samsung cephesinde de kaynamalar başladı. Bu kaynamaların ana odağında olan satış rakamlarının düşüklüğü, yeni telefonlar çıkanca eski telefonlara uygulanan indirim ve Corona virüsü salgınının yarattığı gerilimli ortamdan kaynaklı olduğuna bağlanıyor.

Samsung’tan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre, ”Satışlar yeni telefonlar için yapılan indirimlerdeki keskin düşüşlerden ve Corona virüs enfeksiyonu korkuları nedeniyle çevrim dışı mağazalara ziyaretçi sayısından etkilendi.” deniyor.

Samsung tarafından gelen bu açıklama aslında bir ilk değil. Teknoloji devi Apple da Corona virüsü gerekçesiyle mart ayı için beklenen ilk çeyrek tahminlerini karşılayamayacağını düşünüyor. Hatta Apple yaptığı bir başka açıklama ile iPhone tedariklerinin kısıtlanacağını da aktarıyor.

Söz konusu açıklamalar aslında teknoloji sektörünün üretim noktasının Çin’de yer alıyor olmasında yatıyor. Zira Çin’in bu noktada kilit ülke konumunda yer alıyor olması Corona virüsü salgını ile daha da göz önüne serilmiş oldu.

Samsung Galaxy S20 Ultra en iyi ekrana sahip

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung hava temizleyicisi

Samsung’dan pratik hava temizleyicisi satışa sunuldu!

Samsung ev teknolojilerine yatırım yapmaya ve ürünler piyasaya çıkartmaya devam ediyor. Şu aralar birçok kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir