18 Nisan Pazar 2021

Sanatı kodluyoruz – Art Hackathon başlıyor!


Women in Games Türkiye 175 milyar dolarlık oyun sektöründe kadınların yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını desteklemek amacıyla kurulmuştur. Women in Games Türkiye, Art.Ist.Sauna Art Marketplace ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Art Hackathon adında bir etkinlik gerçekleştirmeye hazırlanıyor!

Art Hackathon’un amacı oyun geliştiricilerin, psikologların ve farklı disiplinlerden genç sanatçıların bir araya gelmesini sağlamak. Pandemi döneminde yaşanan zorlukları, oyun dinamikleriyle sanata dönüştürmeyi hedefleyen Hackathon’da geliştirilen oyunlar 8 Mart’dan itibaren Art.Ist.Sauna’da sergilenmeye başlanacak.

Oyun kültürünü merak eden ve sanat ile entegre konusunda heyecanlı olan herkese etkinliğin kapıları açık.‘Izolasyon’ konulu Art Hackathon rfarklı disiplinlerden sanatçıları  5 Mart Cuma günü sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sanat galerisinde geliştiriciler ile buluşturacak. 6-7 Mart tarihlerinde ekipler Discord üzerinden çalışmaya devam edecek.

Siz de bu etkinlikte yer almak istiyorsanız 1 Mart tarihine kadar kaydolmayı unutmayın!

 

YAZAR: Sevde Sivri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Türkiye fabrikası üretime başladı

Dünyanın öne çıkan teknoloji şirketlerinden Xiaomi, Türkiye’deki akıllı telefon üretimine bugün itibarıyla başladı. Xiaomi’nin Salcomp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir