1 Haziran Pazartesi 2020

Şevket Çoruh’a attığı tweet nedeniyle soruşturma açıldı!


sevket-coruha-attigi-tweet-nedeniyle-sorusturma-acildi-1

Elazığ depremiyle ilgili paylaşımları nedeniyle yaklaşık 50 kişi hakkında soruşturma açıldı. Bunların yanında Şevket Çoruh’a da attığı tweet nedeniyle soruşturma açıldı. Bu kişiler arasında bulunan oyuncunun ise sosyal medya hesabından yazdığı mesajda sadece “Geçmiş olsun Elazığ” yazıyor.

Şevket Çoruh’a soruşturma açıldı

Sosyal medya kullanıcıları, başta sadece iyi dileklerde bulunan oyuncuya soruşturma açılmasının nedenini anlayamasa da daha sonra bu duruma tepki gösterdi ve oyuncuya destek oldu. Oyuncudan ise soruşturmayla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Hürriyet’in haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, ‘halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama’ suçları çerçevesinde yapılacağını bildirdi.

sevket-coruha-attigi-tweet-nedeniyle-sorusturma-acildi

Hakkında soruşturma açılan diğer ünlü isim Berna Laçin ise insanlara SMS atarak Kızılay’a yardım isteyen kurum başkanına sitem ederek deprem vergilerinin nereye gittiğini sordu.Bunun yanında oyuncu depremin ilk olarak 6.8 ardından 6.5 büyüklüğünde olduğu açıklamasının yapılmasının ardından  ”Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor” şeklinde bir paylaşımda daha bulunmuştu.

Haftanın sosyal medya reyting sıralaması

 

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung hava temizleyicisi

Samsung’dan pratik hava temizleyicisi satışa sunuldu!

Samsung ev teknolojilerine yatırım yapmaya ve ürünler piyasaya çıkartmaya devam ediyor. Şu aralar birçok kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir