Silverline’dan 5 gözlü ocak!

0
1.441 Okunma

Teknolojideki gelişmelerin evlerimize ve hatta mutfaklarımıza girmesiyle beraber bu alandaki geliştirmelerde hızlı şekilde kullanıcılara sunuluyor. Silverline Ankastre ise, bu gelişmeler ışığında tasarladığı yeni 5 gözlü ocak modelini tanıttı.

Önden mekanik kontrol paneli ve otomatik ateşleme sistemine sahip olan CS5364B01 modeli, otomatik gaz kesme emniyetini de içinde barındırıyor. Şık tasarımıyla öne çıkan ve 75 cm’lik bir boyutu olan ocağın cam yüzeyi ve emaye ızgarasının kolayca temizlenebileceği bildiriliyor.

Ocağın cam yüzeyinin 300 C sıcaklığa dayanıklı olduğu ve 6 ila 8 mm cam kalınlığına sahip olduğu da gelen bilgiler arasında. Bunun dışında ocağın cam yüzeyi sıcakken soğuk sıvıların dökülmemesinin termal şoka sebep olup ocağı çatlatabileceği de önemle vurgulanıyor.

Ocakta WOK gözü de bulunuyor

Uzakdoğu mutfağını sevenler için WOK gözüne de sahip olan ocağın diğer gözleri ise farklı büyüklüklerde. Ocak, WOK gözü sayesinde sebzeleri yüksek ısıda ve kısa sürede besin değerlerini kaybettirmeden pişirmeye yardımcı oluyor.

Bunlar dışında Silverline, ocak verimliliğini arttırmak için bazı ipuçları da sundu. Tencere tabanının büyüklüğüne uygun yanıcı göz tercih edilmesini söyleyen yetkililer bu tencerelerin muhakkak yanıcı gözler üzerinde ortalanması gerektiğini vurguladılar. Aynı zamanda tasarımlarında orta ve küçük çaplı yanıcılar düğmeye yakınken, büyük çaplı yanıcıların ise düğmelere en uzak bölüme konumlandırıldığı böylece düğmelerin hasar görmesinin de engellendiği belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz