Dünyada sosyal medya kullanan kaç kişi var?

2
1.394 Okunma
sosyal medya kullanıcısı

Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat ve Linkedln derken sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline geldi.

Hootsuite ve We Are Social tarafından açıklanan yeni rapora göre, şu anda dünyada 3 milyar aktif sosyal medya kullanıcısı var! Yani dünya popülasyonunun yaklaşık %40‘lık bir bölümü bu platformları kullanıyor diyebiliriz.

Sosyal medya kralları kim?

Sadece sosyal ağları değil mesajlaşma uygulamalarını da kapsayan raporun sonuçlarına göre Facebook açık ara liderliğini sürdürüyor. Hemen ardından ise YouTube, WhatsApp ve FB Messenger geliyor.

Facebook‘un aylık aktif kullanıcıs sayısı 2 milyar iken, YouTube 1.5 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Ağustos 2017 verilerine göre dünyada şu anda 3.8 milyar internet kullanıcısı bulunuyor. Sosyal ağları kullanan 3 milyar kişi olduğunu düşündüğümüzde, internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu sosyal medya kullanıyor diyebiliriz.

Sonuç olarak eğer Facebook veya Twitter’da çok vakit geçiriyor ve kendinizi mutsuz hissediyorsanız, yalnız olmadığınızı bilmenizde fayda var. Ancak yine de vakti daha verimli geçirmek için olabildiğince sosyal ağ kullanımını azaltmakta fayda var. Zira yayınlanan raporlar sosyal ağların bizi daha mutlu değil, aksine mutsuz yaptığını gösteriyor.

2 YORUMLAR

  1. Sosyalligin medyasi olmaz. Insan ya sosyal olur yada olmaz. Sanal bir ortamda insan sosyallesmez. Asosyallesir. Bu sebeple sosyal medya diye bir sey yoktur. Sacmadir ve gereksizdir.

  2. Türk sosyal paylaşım ağı sosyallift.com indexlenmemiş.
    Paylaşım,sanal mağaza, video, forum,bloger, oyun, Kullanıcı haberleri aha bir çok özeliği ile yenilikleri sergiliyor. Türk sosyal paylaşım ağı sosyallift dünya geneli bir çok ülkede faal olarak kullanılmakta, bu durum düşünüldüğü zaman indexlenmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Destek konusunda tüm internet kullanıcılarının desteği ile hak ettiği itibara kavuşabilir. Daha duyarlı olmak için http://www.sosyallift.com kullanalım duyuralım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz