30 Temmuz Cuma 2021

Sosyal medya kullanıcı sayısı 4.14 milyarı aştı!


We Are Social 2020‘nin son raporuna göre, dünyada aktif olarak sosyal medya platformlarını kullananların sayısı 4 milyarı aştı. Sosyal medya yönetim platformu Hootsuite ile yürütülen We Are Social 2020‘nin güncel dijital raporuna göre, kullanıcı her ay en az bir sosyal ağa düzenli olarak bağlanıyor.

Aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısı ilk kez 4 milyarı geçti

Bu verilere göre, bir yılda yüzde 12,3 artarak 450 milyonun üzerinde yeni kullanıcıyı temsil ettiğini gösteriyor. Bir başka dikkat çeken nokta ise bu rakamlar dünya nüfusunun yüzde 53’üne ve dünya çapındaki internet kullanıcılarının yüzde 89’una yakın!

Sosyal medya kullanıcı sayısı 4.14 milyarı aştı!

Facebook, her ay 2,7 milyardan fazla aktif kullanıcıyla en popüler ağ olmaya devam ediyor. Arkasından YouTube ve WhatsApp 2 milyar aktif kullanıcı sayısıyla sıralamayı devam ettiriyor. Instagram ise 1.158 milyar kullanıcıya sahip ve onu dünya çapında altıncı sosyal platform yapıyor.

Twitter sadece 353 milyon aktif kullanıcıya sahipken, TikTok 689 milyon, Snapchat 433 milyon veya hatta Pinterest 416 milyon kullanıcısı bulunuyor.

WhatsApp süreli mesajlar kullanımda!

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pinterest yeni özellikleriyle kullanıcılarına para kazandıracak

En çok kullanılan görsel paylaşma platformlarından birisi olan Pinterest, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarını sağlayacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir