Sphero’dan Çocuklara Kodlama Bilgisi Öğreten Akıllı Küre

0
155 Okunma

Akıllı telefonla kontrol edilebilen oyuncak top Sphero, yeni akıllı topu Sphero Mini’yi tanıttı. Masa tenisi büyüklüğünde bir boyuta sahip olan top, orijinal Sphero modelinde olduğu gibi bir robottan çok daha fazlasını sunuyor. Küçük bir jiropkopu, ivmeölçeri ve LED aydınlatmayı bünyesinde barındıran Sphero Mini’deki kasayı çıkarmak mümkün.

Yeşil, mavi, pembe, beyaz ve turuncu renk seçeneklerine sahip olan robotun çocukların bile programlayabileceği şekilde geliştirildiğini belirtelim. Akıllı telefon ve tablet uygulamalarıyla yapılacakları sınırsız bir hale getiren Sphero Mini, Face Drive, Slingshot, Joystick ve Tilt seçenekleriyle yönlendirilebiliyor.

Face Drive özelliğine sahip

Şeffaf olarak tasarlanan bu akıllı küre, çocuklara kod bilgisini ve yazılım metodolojisini öğretmeyi amaçlıyor. Suya, çarpmaya ve çizilmeye dayanıklı olan SPRK+, mobil uygulama üzerinden belirli durumlara karşı vereceği tepkileri belirleyebiliyorsunuz.

Sphero Mini’de dikkat çeken bir özellik ise Face Drive özelliği. Kullanıcıların yüzlerini algılayabilen Face Drive,kullanıcıların yüz ifadelerine göre topu kontrol etmesine imkan tanıyor. Slingshot adı verilen özellik ise Sphero Mini’yi bir bowling topu gibi kullanmaya yardımcı oluyor.

Kutu içeriğinden çıkan küçük konilerle bowling deneyimi yaşamak mümkün. Sunduğu menzil 10 mere olan Sphero Mini’nin pil ömrü ise 45 dakika. Yurt dışında piyasaya sürülen Sphero Mini’nin satış fiyatı ise 50 dolar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz