Spor yapmadan kilo vermek artık mümkün!

0
200 Okunma

İnsanlığın uzun süredir kesin olarak çözülemeyen derdi olan şişmanlığa çözüm bulunmuş olabilir. Bilim insanları tarafından geliştirilen bantlar bölgesel yağ yakımına önemli katkılarda bulunuyor!

Obezite insanlık için uzun dönemlerden beri çözülememiş büyük problemlerden birisi. Aşırı yağlanma insanı her açıdan olumsuz etkileyen bir durum. Bu durum için yapılan bilimsel çalışmalardan en yenisi, bu problemi çözebilmek konusunda oldukça iddialı.

Deri bantları vücudunuzdaki yağlardan kurtulmanızı sağlıyor

Columbia Üniversitesi‘nde yapılan araştırma sonucunda geliştirilen deri bantları sayesinde vücudunuzdaki yağlardan kurtulmanız mümkün gibi gözüküyor. İnsanlarda bulunan iki çeşit yağdan beyaz olanı fazla enerjiyi depolarken kahverengi olanı ise vücuda ısı sağlamak için yağ yakar.

Yeni doğanlarda bu kahverengi yağ oranı çok daha fazlayken yetişkinlik döneminde kahverengi yağ dokusu büyük oranda kaybolur. Bilim insanları yıllardır erişkinlerin beyaz yağ dokusunu kahverengi yağ dokusuna çevirmek için çalışmalar yürütüyor.

Bu konuda yapılan medikal çözümlerin hepsinin yan etkileri veya acısının bulunduğunu belirten bilim insanı Li Qiang, buldukları deri bantlarıyla bu durumun acısız, yan etkisiz olarak çözüleceğini düşünüyor. Obez fareler üzerinde başarıyla sonuçlanan bu bantların insanlar üzerinde denenmesi için çalışmalar sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz