24 Ekim Pazar 2021

Squid Game sevenlerin izleyebileceği dizi ve filmler


17 Eylül’de Netflix’te yayınlanan Squid Game, dünya çapında büyük bir ilgi ile karşılandı. Diziyi bitiren seyirciler 2. sezonu bekler oldu. Bizlerde bu bekleyişte izleyebileceğiniz Squid Game benzeri yapımları listeledik. İşte Squid Game sevenlerin izleyebileceği dizi ve filmler:

Alice in Borderland

squid-game-sevenlerin-izleyebilecegi-dizi-ve-filmler-2

Squid Game sevenlerin izleyebileceği dizi ve filmler listemizin ilk sırasında Alice in Borderland yer alıyor. Netflix orijinal dizisi Alice in Borderland’ın konusu kısaca şu şekilde: Amaçsız bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo’da bulur. Burada hayatta kalmak için bir dizi acımasız oyuna katılmaları gerekir.

Sense8

squid-game-sevenlerin-izleyebilecegi-dizi-ve-filmler-3

Sense8, Netflix’in en sevilen ve en büyük dizi projelerinden birisi. Bu dizi dünyanın farklı noktalarında sekiz yabancının ortak bir bilinçaltını paylaştıklarını keşfetmeleri ile başlayan bir hikaye konu alıyor.

The Revenant

squid-game-sevenlerin-izleyebilecegi-dizi-ve-filmler-4

Listemizdeki bir diğer yapım ise The Revenant. Film insanın sadece insan ile değil, doğa, başka bir deyişle yaşamın ve evrenin en saf, en olduğu gibi dolaysız formu ile de yaptığı yoğun ve vahşi bir ölüm-kalım mücadelesini anlatıyor.

Platform

squid-game-sevenlerin-izleyebilecegi-dizi-ve-filmler-5

Netflix’te yayınlanan popüler İspanyol distopya filmi ‘The Platform‘ (El Hoyo), korkunç tecrit koşulları altında hayatta kalabilmek için verilen mücadeleyi anlatıyor.

Sweet Home

En iyi Netflix Kore dizilerinden biri olan Sweet Home‘un konusu şu şekilde; Hyun, Ailesini korkunç bir kazada kaybetmesinin ardından yalnız kalan bir lise öğrencisidir. Evini terk etmek zorunda kalan Hyun; canavarların insanlığı yok etmeye çalıştığı bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Hyun, insan ırkından geriye kalanları kurtarmak için zamana karşı savaşmak zorunda kalır.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HBO Max resmen Türkiye’ye geliyor; Tarih açıklandı

Ülkemizde hizmet veren dijital yayın platformları Netflix ve Amazon Prime‘a güçlü bir rakip geliyor. Yayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir