Swatch, kendi saat işletim sistemini geliştirecek

0
381 Okunma

Ünlü saat markası Swatch şu sıralar Apple ve Google ile ciddi bir rekabete hazırlanıyor. Klasik saat kullanımının yakında sona ereceğini ve kol saatlerinin akıllı saate dönüşeceğinin farkında olan Swatch bu alanda Apple’a veya Google’a bağlı kalmamak için kendi işletim sistemini oluşturmayı planlıyor.

Apple’ın watchOS sistemini veya Google’ın Android Wear sistemini kullanmak istemeyen Swatch, kendine ait olan Tissot markası ile 2018’de ilk akıllı saatini üretecek. Swatch’a ait olan bir işletim sistemiyle piyasaya çıkacak olan saat, elektronik cihazlarla iletişim kurabilecek ve Bluetooth bağlantısına sahip olacak.

Kullanıcı verilerini koruması ve düşük enerji tüketimi ön planda olacak yeni işletim sistemiyle Swatch dijital çağda da kol saati konusunda orijinal ve güçlü bir marka olarak kalmayı başaracak.

Öte yandan, bir işletim sistemi geliştirmek Swatch’e saatlerin dışındaki dijital ürünleri geliştirmek için de fırsat sunmuş olacak. Swatch’ı yakında kendi telefonlarını veya tabletlerini duyururken görürsek şaşırmayalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz