12 Ağustos Cuma 2022

Swatch, kendi saat işletim sistemini geliştirecek


Ünlü saat markası Swatch şu sıralar Apple ve Google ile ciddi bir rekabete hazırlanıyor. Klasik saat kullanımının yakında sona ereceğini ve kol saatlerinin akıllı saate dönüşeceğinin farkında olan Swatch bu alanda Apple’a veya Google’a bağlı kalmamak için kendi işletim sistemini oluşturmayı planlıyor.

Apple’ın watchOS sistemini veya Google’ın Android Wear sistemini kullanmak istemeyen Swatch, kendine ait olan Tissot markası ile 2018’de ilk akıllı saatini üretecek. Swatch’a ait olan bir işletim sistemiyle piyasaya çıkacak olan saat, elektronik cihazlarla iletişim kurabilecek ve Bluetooth bağlantısına sahip olacak.

Kullanıcı verilerini koruması ve düşük enerji tüketimi ön planda olacak yeni işletim sistemiyle Swatch dijital çağda da kol saati konusunda orijinal ve güçlü bir marka olarak kalmayı başaracak.

Öte yandan, bir işletim sistemi geliştirmek Swatch’e saatlerin dışındaki dijital ürünleri geliştirmek için de fırsat sunmuş olacak. Swatch’ı yakında kendi telefonlarını veya tabletlerini duyururken görürsek şaşırmayalım.

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ hız kesmiyor! “Dünyayla Benim Aramda” yayın tarihi belli oldu

Türkiye için yeni bir Dijital içerik platformu olan Disney+, yerli içeriklerini arttırmaya devam ediyor. Platformun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.