16 Ağustos Perşembe 2018

Tek hakkınız olsa hangisini seçerdiniz? | Sokak Röportajı


Sokak röportajımızda insanlara tek bir teknolojik ürün kullanma hakları olsa hangisini seçmek isteyeceklerini sorduk. Cevaplar ise şaşırtıcı.

Hayatımızın her alanında yer alan teknolojik ürünler, iş hayatımızı da kolaylaştırmasının yanında gündelik işlerimizde de epey yardımcı oluyor. Evlerimizde yardımcımız olan, eğlendiren birçok teknolojik ürün kullanıyoruz. Televizyondan buzdolabına, çamaşır makinesinden ankastre mutfaklara, daha sayamayacağımız bir dolu ürün söyleyebiliriz.

Peki bu ürünler hayatımızın bir parçası olmasaydı ve evlerimizde bir adet teknolojiyle bağlantılı bir ürün kullanma hakkımız olsaydı ne olurdu? Yaşam standartlarımız büyük ölçüde zarar görebilirdi belki. Bu videomuzda sokağa çıktık ve insanlara ”Evinizde bir adet teknolojik ürün kullanma hakkınız olsa hangisini seçerdiniz?” sorusunu yönelttik.

Çoğunluğun cevabı çamaşır makinesi olurken buzdolabını seçenler de yoğunluktaydı. Aldığımız cevaplar arasında televizyon, bilgisayar, kahve makinesi gibi ürünler var.

Peki siz seçmek zorunda kalsaydınız sizin seçiminiz hangisinden yana olurdu?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA Parker Solar Probe uydusunu fırtlattı!

NASA nihayet, şimdiye kadar en hızlı insan yapımı nesnesi olan Parker Solar Probe uzay aracı ile güneş odaklı ilk …

1 yorum

  1. Camasir makinesini tercih ederim. Buz dolabina, bilgisayara veya televizyon a gerek yok. Onlar olmazsa yaraticiligimiz gelisir, kitap okuruz, bos zaman gecirmeyiz. Bur dolabi yoksa yiyecekleri aldigimiz gibi pisiririz, surekli saglikli besleniriz, donmus gidalara basvurmayiz. Ne guzel olur aslinda.

Bir Cevap Yazın