Teknoloji lisesi Tink açıldı

0
371 Okunma

Günümüzde artık tüm meslek dallarında teknoloji kullanılmaya başlandı ve önümüzdeki yıllarda da teknolojinin tüm alanlarda hakimiyet kuracağı bir dönemdeyiz. Çocukları ve gençleri, teknolojiyi tüketen değil üreten tarafta yer almaları için daha doğru yönlendirmek zorundayız.

Gençlere en iyi geleceği sunabilmek için eğitim sistemimizde de bir takım değişiklikler yaparak onlara en iyi imkanları sunmamız gerekiyor. Dijital bir dünyanın yetkinliklerine sahip olmak onlar için eğitim süreçlerinde ve ilerde meslek hayatlarında çok büyük artılar sağlayacak.

Kendi mobil uygulamasına sahip

Tink, teknolojik eğitim ve atölyelerin dışında girişimcilik eğitimleri de sunulacak. Girişimcilik eğitimlerinde öğrenciler fikirlerini hayata geçirirken hangi süreçlerden geçecekleri hakkında deneyim sahibi olacaklar. Yoğunlaştırılmış ingilizce eğitimleri ve teknoloji dünyasındaki şirketlerde deneyim programları ile öğrencilere imkanlar sunuluyor.
Kendi mobil uygulamasını yapabilen, yazılım geliştiren, robotik ve elektronikle ilgili çalışmalar yürüten; projeleri ve yaptıklarıyla Türkiye’de ve yurt dışında başarılara imza atacak öğrenciler yetiştirme amacıyla yola çıkıyor.

Girişimciliği ve sosyalliği ön planda tutuyor

Hem zeki ve yetkin hem de sosyal öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan Tink, teknoloji eğitimi verirken eş zamanlı olarak yaratıcılığı, girişimciliği ve sosyalliği ön planda tutuyor.

Analitik düşünme yetisine sahip öğrencilerin sosyal hayatta daha başarılı olacağına inanan Tink’in eğitim sisteminde, Anadolu Lisesi müfredatına ek olarak; proje yönetimi, girişimcilik, Java ile programlama, veri tabanı programlama, tasarım yetkinlikleri, dijital okur-yazarlık gibi derslere de yer veriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz