Wikkelhouse, kartondan üretilmiş mini ev

1
697 Okunma

İlginç mimari yapılarla ilgileniyorsanız Wikkelhouse aradığınız mini ev olabilir. Fiction Factory tarafından tasarlanan Wikkelhouse, alanında farklılaşan mimari yapılara en güzel örneklerden biri. Uzunlamasına mini evler yapabileceğiniz Wikkelhouse’u diğerlerinden farklı kılan şey ise kartondan üretiliyor olması.

Yüzde 90’ı karton olan evler 1,2 metre genişliğindeki segmentlerden oluşuyor. Bu segmentlerden dilediğiniz kadarını arka arkaya dizerek kendi evinizi yaratabiliyorsunuz. Kartondan üretilen Wikkelhouse’un içi ve dışı su geçirmemesi için kaplanıyor. İç kaplamayı zevkinize göre özelleştirmeniz de mümkün.

Geri dönüşüm malzemelerinden üretiliyor

24 katmanlı mukavvadan üretilen evlerin oldukça dayanıklı olduğu belirtiliyor. Fiction Factory’nin açıklamasına göre Wikkelhouse 100 yıl dayanabiliyor. 600 kg ağırlığındaki evleri kurmaksa sadece 1 gün alıyor. Sipariş üzerine istediğiniz yere kurabileceğiniz Wikkelhouse’u dilerseniz ofisinizin içine dahi kurdurabilirsiniz.

Tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen Wikkelhouse modül modül satılıyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi segment konusunda herhangi bir sınır bulunmadığı için ultra uzun ve pahalı Wikkelhouse’unuzu da tasarlamanız mümkün. Wikkelhouse ile ilgili daha detaylı bilgiye resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz