Telegram’a yeni güncellemeler geliyor!

0
196 Okunma

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, son güncellemesi ile kullanıcılara yeni bir medya oynatıcı, canlı konum özelliği ve 5 farklı dil desteği sunuyor.

Telegram için sunulan büyük güncelleme sevilen haberleşme uygulamasını çok daha güçlü hale getiriyor. Telegram 4.4 sürümüne yükselen uygulama yeni bir medya oynatıcıcanlı konumlar ve daha fazla dil desteği ile göz dolduruyor.

Telegram, canlı konumlar özelliği geliyor

4.4 güncellemesiyle birlikte uygulamaya gelen yeni medya oynatıcı, kullanıcıların gönderip aldığı MP3 ve diğer müzik dosyaları için daha iyi destek sağlıyor. Eklenen önemli bir özellik olan canlı konumlar sayesinde ise kullanıcılar bulundukları konumu herhangi bir sohbette gerçek zamanlı olarak paylaşabilecek. Hareket halindeyken tam olarak bulunduğunuz yeri kişilerinize göndermek anlamında bunun oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Muhtemelen kullanıcıların en fazla seveceği özellik canlı konumlar olacak. Eğer bir yerden başka bir yere hareket halindeyseniz konumunuzu konuştuğunuz kişiye doğru bir şekilde asla paylaşamazsınız, çünkü sabit değilsinizdir. Fakat canlı konumlar özelliği ile sohbet ettiğiniz kişi konumunuzu paylaşmanız halinde sizi anlık olarak izleyebilir. Dilerseniz konumunuzu bir grup sohbetinde de paylaşabilirsiniz.

Ayrıca grubun diğer üyeleri de konumlarını paylaşırsa tüm grup üyelerinin konumlarını gösteren alternatif bir harita oluşturuyor. Uygulama bundan böyle toplamda 13 dil için destek sunuyor ve tabii ki bu destek ileride daha da genişletilecek. Yeni diller FransızcaEndonezyacaMalezyacaRusça ve Ukraynaca olarak sıralanıyor.

App Store ve Google Play üzerinden iOS veya Android tabanlı akıllı telefonunuz için güncellemeyi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz