25 Ocak Salı 2022

Tetris’in özel şarkılar içeren oyunu Apple Arcade için yayınlandı


40 yıl önce Aleksey Pajitnov tarafından yapılan Tetris, farklı konularda yeniden piyasaya sunulmaya devam ediyor. Pek çok falrklı kategoride oynadığımız yılların oyunu Tetris, bu seferde bir ritim oyununa dönüştü.

Yeni Tetris, müzikseverler için bir numaralı oyun 

Apple’ın aboneli oyun servisi Apple Arcade’e özel yayınlanan yeni Tetris, ritim moduyla müzikseverler için harika bir deneyim sunuyor. Tetris Beat adıyla yayınlanan yeni oyun, şarkının ritmine ne kadar ayak uydurursanız o kadar puan kazanmanıza olanak sağlıyor.

Geleneksel Tetris deneyiminden daha farklı olan Beat, Hannah Diamond ve Alison  Wonderland gibi sanatçıların özel şarkılarını içeriyor. Ayrıca oyunun lansmanında yapılan açıklamaya göre Tetris Beat’e her ay 18 özel şarkı eklenecek.

Ek olarak AirPods Pro veya AirPods Max sahibiyseniz, oyunu Apple’ın uzamsal ses teknolojisi ile deneyimleyebileceğinizi belirtelim. Dün yayınlanan Tetris Beat’i iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’nizde oynayabileceksiniz.

7’den 70’e herkesin severek oynadığı Tetris, yeni modları ile beraber halen oyuncu kitlesini elinde tutmaya devam ediyor. 40 yıllık oyunun ilerleyen dönemlerde alacağı eklentiler için ise oyunseverler heyecanla bekleyişini sürdürüyor. Yen ritim oyunu Tetris Beat’i siz nasıl buldunuz?

YAZAR: Hasan Karaüzüm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Squid game 2. sezon

Macera devam ediyor: Squid Game ikinci sezon geliyor!

Yayınlandığı günden itibaren Netflix’te dengeleri alt üst eden efsane dizi Squid Game için  ikinci sezon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir