22 Şubat Cumartesi 2020

TikTok Türkiye kullanıcıları turizm elçisi oluyor


Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sosyal medya platformlarında da yaz rüzgarı esmeye başladı. Birçok kullanıcı bu platformları, şu sıralar tatil fotoğraflarını paylaşmak için kullanıyor. Kısa video uygulaması TikTok da bu trendin etkisinden faydalanmak için yeni kampanyasını başlattı. #TikTokTravel kampanyası TikTok Türkiye kullanıcılarını da kapsıyor.

100’den fazla ülke ile birlikte TikTok Türkiye kullanıcıları seyahat anılarını platform üzerinden paylaşıyor. Türkiye’nin zengin doğa güzellikleri, eşşiz lezzetleri, farklı kültürleri barındıran tarihi dokusu ve Türk insanının misafirperverliği; TikTok’un sunduğu kendine has video düzenleme teknikleriyle milyonlarca kullanıcıyla paylaşılıyor. Burada kullanıcılar gönüllü turizm elçileri oluyor.

#TikTokTravel hashtagiyle kullanıcılar Türkiye’nin güzelliklerini paylaşımlarıyla dünyaya tanıtmış oluyor. #TikTokTravel kampanyası tüm dünyada şimdiden 200 milyona yakın görüntülenmeye ulaştı. Kampanyanın Türkiye ayağı #GüzelTürkiyem kampanyası ise 60 milyon görüntülenme elde etti.

Kullanıcılar paylaşımlarını kampanyaya özel hazırlanmış olan “Summer” isimli şarkı eşliğinde yapabiliyor.

Son 5 gün içinde, #TikTokTravel, hastagi ile 300.000 video paylaşıldı ve toplam 210 milyon görüntülemeye erişti.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iphone-patenti

Tamamen dokunmatik ekrandan oluşan iPhone patenti

Apple aldığı patentler ile tekrar gündem olmayı başarıyor. Yeni bir patent başvurusuna göre, tamamen dokunmatik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir