30 Mart Pazartesi 2020

Google Play Store temasını yeniledi


Nisan ayında Google Materyal Teması’nı duyuran Google, aradan geçen kısa sürenin ardından Google Play Store tasarımını değiştirdi. Google Play Store teması Android’de resmi olarak yayınlanmaya başladı.

Yeni Google Play Store teması neler sunuyor?

Yeni Google Play Store teması, uygulama marketine sade bir tasarım getiriyor. Uygulama çubuğundaki uygulamalar konusunda göre artık farklı renklere sahip. Uygulamalar ve oyunlar yeşil renkte görünürken, filmler ve tv şovları kırmızı renkte, sesli kitaplar ise mavi renkte görünüyor.

google play store teması

Yeni Play Store teması ile yazı fontu da değişiyor. Google Sans fontunun kullanıldığı uygulama marketinde iç içe olan sekmeler, alt çubuk sayesinde ortadan kalkıyor. Bu alt çubuk daha önce üstte yer alıyordu.

Yeni tasarımın son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat güncelleme dağıtılmaya başlamış durumda. Yakın zamanda tüm kullanıcılara ulaşması beklentiler arasında yer alıyor.

Google Huawei ile ilişkilerini durdurdu

Google’ın neredeyse tüm servislerinde tasarımlarını değiştirildiğini görüyoruz. Bu tasarım değişikliklerinin, diğer uygulamaların hepsinde görülmesi bekleniyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5 farklı Youtube kanalı önerisi!

Teknoloji ve  zamanın değişmesine en iyi ayak uyduran platformlardan biriside YouTube. Öyle ki eskiden sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir