TruVision gözlükler göz ağrılarınıza çare olabilir

0
367 Okunma
Truvision okuma gözlüğü

Tüm gün ekran başındaysanız gözlerinizde ve başınızda zamanla ağrılar hissedebilirsiniz. Gözlerinizi dinlendirmek buna çare gibi görünse de, eğer mesleğiniz bunun aksine sizi zorluyorsa dinlenmek bir seçenek olmaktan çıkabilir. LCD ekranlardan yansıyan mavi ışık özellikle karanlık ortamlarda gün içinde olduğundan daha fazla sizi rahatsız edecektir. Bu sorunları ortadan kaldırmanın pratik bir yolu var. TruVision bilgisayar okuma gözlüğü, mavi ışığı yumuşatarak gözlerinizdeki ağrıyı büyük oranda azaltabilir.

TruVision bilgisayar okuma gözlüğü

TruVision bilgisayar okuma gözlüğü

Araştırmalara göre sadece bilgisayar başında işi olanlar değil, gün içinde telefon veya tablet gibi LCD ekranlı cihazları yoğun olarak kullananlar da aynı sorundan şikayetçiler. LCD ekranlardan yayılan ve yüksek enerjili görüntü olarak adlandırılan mavi ışık (HEV), aynı zamanda kalıcı göz rahatsızlıklarına da sebep olabiliyor. Mavi ışığa aşırı derecede maruz kalma sonucu ortaya çıkabilecek kalıcı sorunlardan bazılarına örnek olarak; katarakt oluşumu, kornea enfeksiyonları ve retina tabakasının zarar görmesi gösterilebilir.

Uzmanlar, güneş battıktan sonra mobil cihazlara ve bilgisayara bakarken mavi ışığın bu zararlarından korunmanız için yüzde 100 UV korumalı gözlüklerden kullanmanızı öneriyorlar. Bu sayede gün içinde veya gece yattığınızda başınızda ve gözünüzde oluşan ağrılara engel olup, aynı zamanda mavi ışığın sebep olabileceği kalıcı zararlardan da korunabilirsiniz.

TruVision gözlüklerinden satın almak için web sitesini veya Amozon’u ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz