24 Eylül Perşembe 2020

Türkler Instagram’ı haber okumak için kullanıyor


5 kıta 38 ülkeden 75 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen araştırma anketi sonuçlar Türkler için ilginç bir sonuç ile noktalandı.Oxford Üniversitesi Reuters Gazetecilik Çalışmaları Enstitüsü’nün 2019 Dijital Haber Raporu yayımlandı. Ocak ve Şubat aylarında YouGov tarafından gerçekleştirilen online ankete Türkiye’den 2 bin 74 kişi katıldı.

WhatsApp kişi ekleme kolaylaşıyor

Instagram‘da haber okumak ve ardından bunu paylaşmak için girenlerin sayısı %33 ile Türkiye oldu. Öte yandan Facebook ve WhatsApp‘da ise en çok siyaset konuşulan ülke yine biz seçildik.

Smartphone, Ekran, Sosyal Medya, Snapchat, Facebook

Türk basınına güven arttı!

Yapılan anket sonucunda katılanların çoğunluğu basına güvendiklerini dile getirdi. Bu oran 1 yıl önce böyle değildi fakat son 1 yıl içinde bu seviyeye ulaşması Türk basını için sevindirici. Bu oran rakamsal olarak ise %46 seviyelerini gösterdi.

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

#KpopTwitter, kpop, twitter, bts, blackpink

Dünya 6.1 milyar tweet ile Kpop’u konuştu!

Açılımı Korean Pop olan, K-Pop son günlerde ön plana çıkmaya devam ediyor. Dünya genelinde hatrı …

1 yorum

  1. nazlı hilal’le aynı şiirin kelimeleriyiz, fakat ben sayfanın yakılmış kısmındayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir