9 Mart Salı 2021

Twitter sesli mesaj özelliğini denemeye başladı


twitter sesli direkt mesaj özelliği

Uzun bir süredir beklenen sesli direkt mesaj özelliğini bazı ülkeler için kullanıma sundu. Sesli mesaj özelliği şimdilik sadece Japonya, Hindistan ve Brezilya’da test ediliyor. Özelliğin kısa zaman da tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Twitter sesli direkt mesaj özelliği nedir?

Sosyal medya platformlarından alıştığımız sesli mesaj özelliği artık Twitter için de kullanılabiliyor. Bu özellik şimdilik 3 ülkede kullanılıyor.  İlk olarak Hindistan’da kullanıma sunulan özellik TwitterIndia üzerinden duyuruldu.

Sesli direkt mesaj özelliği sayesinde mesajlara 140 saniyelik ses kayıtları ile cevap verebiliyorsunuz. Geçtiğimiz aylarda bahsedilen özellik şu an için sadece test ediliyor. Yeni özellik ile ilgili Twitter Hindistan Genel Müdürü Manish Maheshwari şu açıklamayı yaptı,

“Hindistan, Twitter için öncelikli bir pazar bölgesi ve bu nedenle birçok yeni özellik ilk önce ülkemizde test ediliyor. Direkt sesli mesaj özelliği sayesinde kullanıcıların duygularını daha gerçekçi bir şekilde aktarmasına olanak sağlayacağımız için çok heyecanlıyız.”

Özelliğin tüm dünyaya ne zaman sunulacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat tahminlere göre tüm sosyal medya platformlarında kullanılan bu özellik için çok uzun süre beklemeyeceğiz.

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

twitter sesli direkt mesaj özelliği

Twitter’a alışveriş özelliği geliyor!

Sosyal medya platformlarının farklı özellikler ile gündeme gelmesine artık alıştık. Görsel ve videolardan daha çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir