12 Ağustos Cuma 2022

Twitter’a aradığınızı gözler önüne serecek arama aboneliği özelliği geliyor


twitter arama aboneliği özelliği

Sosyal medya platformlarında Twitter, amacı itibari ile diğer platformlardan ayrılıyor. Haber merkezi konumunda olan uygulamanın en önemli özelliği istenilen konulardaki güncel gelişmeleri takip edebilmek. Şimdi bu özelliği pekiştirecek yeni bir gelişme var. Twitter’a arama aboneliği özelliği geliyor. İşte detaylar.

WhatsApp “Mesaj düzenleme” özelliği için düğmeye bastı

Arama aboneliği ile istenilen bilgilere ulaşmak kolay olacak

Arama aboneliği

Ortaya çıkan bilgilere göre platform herhangi bir kelime ya da arama terimi takip etmek isteyenlere özel yeni bir özellik geliştiriyor. İlgi alanlarınıza göre farklı güncel bilgilere erişebileceğiniz Twitter, tüm dünya gündemini saniyeler için göz önüne serebiliyor. Eğer takip etmek istediğiniz özel bir konu var ise artık Twitter arama aboneliği ile size özel bir bildirim mekanizması kuracak. Herhangi bir terimi girdiğiniz bu abonelik ile konu hakkında tweet atıldığında bildirim alabileceksiniz. Özellik çok kullanışlı gibi görünse de genel geçer terimler için aktif edildiğinde hesabınızı bildirim yağmuruna tutabilir. Fakat özel konuları takip etmek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı. Arama aboneliği özelliği henüz kullanıcıların deneyimine sunulmadı. Herkes için kullanılabilir hale gelmesi biraz zaman alabilir.

Bu yeni özelik Dylan Roussel tarafından atılan bir tweet ile ortaya çıktı. Özelliğin nasıl işleyeceği konusunda detaylı bilgilerin yer almadığı tweete aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

 

Son günlerde gündemden düşmeyen Twitter için en önemli konulardan bir tanesi Elon Musk’ın oldu. Henüz resmiyete binmeyen bu satın alma işlemi için belirlenen tutar; 44 milyar dolar. oldukça yüksek olan bu rakam tüm dünyanın dikkatini üzerine çekti. Satın alma işlemi şimdilik askıya alındı.

Twitter hakkındaki bu gelişme hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube, Premium abonelere yeni bir özellik getirdi

Video platformu YouTube son yıllarda etkinliğini bir hayli arttırdı. Kullanım kolaylığı ve farklı avantajlar sunan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.