13 Ekim Cumartesi 2018

Uber, hava taşımacılığına adım atacağını açıkladı!


Uber, hizmetini karayollarından göklere uzatmayı hedefliyor.Bu hafta popüler taşıma servisi Uber CEO‘su şirketin hava taşımacılığına adım atacağını açıkladı. Şirket CEO’su Dara Khosrowshahi, şirketin hedefinin uçan taksi ile taşıma servisi olduğunu söyleyerek bu hedefin 5 ile 10 yıl arasında gerçekleşmesini hedeflediklerini belirtti.

Uçan taksiler yakın gelecekte kullanılacak!

Salı günü düzenlenen Tokyo Investor Forum‘da açıklama yapan Uber CEO’su; ”Uçan taksiler tahmin ettiğimizden de yakın gelecekte hayatımıza girebilir ve biz de şirket olarak insanların bu teknolojiyi taşıma opsiyonu olarak kullanmalarını istiyoruz.” dedi ve bu konuda NASA ile çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Kısa mesafe şehirlerde kullanılması hedeflenen UberAir, 2016’dan beri konuşuluyor. 2020 yılında ise demo uçuşların olacağının müjdesi verildi.

Bu ay içinde Çinli rakip kuruluş Ehang, yolculu drone ile testler yapmıştı. Bu fikrin ne kadar sürede hayata geçirileceği ise merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi kullanımlarını takip edebilen 3D baskılı protezler!

Araştırmacılar, gömülü pil veya elektronik aygıtlara gerek kalmadan veri iletmek için 3D baskılı plastik nesneler için bir …

Bir Cevap Yazın