12 Mayıs Çarşamba 2021

Ünlü isimlerden Apple Music’e özel müzik listeleri


Apple Music, Müzikle Harekete Geç başlığı ile ünlü isimleri bir araya getiriyor. Sporla iç içe yaşayan isimler ve fitness eğitmenleri müzik listelerini Apple Music’te paylaştı.

Listeleri paylaşanlar arasında sporun uzman isimlerinden Gökçen Arıkan, Murat Bür, Ercan Çimenay, Mehmet Çetin, Halil Kılıç, Mine Yılmazbilek, Levin Tahmaz, Nurcan İbrahimoğlu ve Özgür Tetik yer aldı. Bu uzman isimlerin yanı sıra liste paylaşanlar arasında Burcu Esmersoy da yer alıyor.

Herkesi harekete geçmeye davet ediyorlar

Uzman spor eğitmeni Gökçen Arıkan, “Yüksek performanslı antrenman ya da koşularım sırasında müzik dinlemeyi çok seviyorum. Dinlediğim bu müziklerle enerjimi çok daha yukarıya taşıyabiliyorum.” derken fitness ve bisiklet performans antrenörü Levin Tahmaz “Bir cycling dersinde yapman gereken tüm antrenman modellerini ve müzik seçimlerini senin için hazırladım.” diyor.

Fitness eğitmeni Murat Bür ise, “Bazen egzersize başlamak için bir kıvılcım istersin, işte bu listedeki her parça sizi egzersize daha çok sürükleyecek, önemli olan hareket ederken keyif alabilmeniz. Ben antrenman yaparken hiç durmak istemem, bu şarkılarla antrenman yaptığınızda beni çok daha iyi anlayacaksınız” diyor.

Dans koçu Mine Yılmazbilek,”Egzersiz yaparken ya da hareket halindeyken dinleyeceğin parçaların dinamizmi çok önemli. Seni harekete geçirmesi için önereceğim liste ile enerjin yükselecek ve yerinde duramayacaksın” ve sözlerine “R&B ve hip hop’un güçlü ritimleri sayesinde spor yaparken kendimi daha kuvvetli hissediyorum ve hareket ederken kendimi sahnedeymiş gibi hayal ediyorum. Tüm ışıkları üzerimde hissedip yaptığım hareketlere daha fazla anlam ve enerji yükleyebiliyorum.” şeklinde devam ediyor.

Fiziğine ve formuna her zaman dikkat eden Burcu Esmersoy, paylaştığı müzik listesiyle ilgili “Güne erken başlayıp tadını çıkarmak benim vazgeçilmezim. İhtiyacım olan enerji hepimizde olduğu gibi uyandırılmayı bekliyor sadece, bunu benim için müzik yapıyor.” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor “Hareket ve sporla başladığım her günü, yaptığım her antrenmanı bu liste ile daha da verimli hale getiriyorum. Spor yaptığım hareketli olduğum her gün daha da mutlu oluyorum. Kimi zaman ateşleyici kimi zaman motivasyonumu arttıran bu liste dilerim seni de benim kadar mutlu eder.” ifadelerini kullandı.

Ünlü isimlerin derlediği egzersiz listelerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

eurovision-sanal-dunyaya-tasiniyor

Eurovision sanal dünyaya taşınıyor

Heyecanla beklenen Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşecek. Ancak yarışma, küresel salgından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir