8 Temmuz Çarşamba 2020

Uzun pozlama ile havalı fotoğraflar çektiren Spectre App!


Akıllı telefonlarda yerleşik bir kamera uygulaması olsa da üçüncü taraf tarafından geliştirilen uygulamalar kimi zaman daha etkileyici fotoğraflar çekmeye yardımcı oluyor. iOS tarafı için geliştirilen yeni uygulama Spectre de bunlardan biri. Yakın zamanda satışa sunulan fotoğrafçılık uygulamasının en önemli özelliği uzun pozlama yeteneğinin olması.

Uzun pozlama özelliği, özellikle gece çekimlerinde otomobil ışıklarının hareket etmesini sağlayan şeritler oluşturabiliyor. DSLR makineler için sıkça kullanılan yetenek, Spectre ile artık iPhone’larda. Doğa çekimlerinde de canlı bir his veren uzun pozlama yeteneği şimdilik Samsung ve LG gibi üreticilerin bazı telefonlarında manuel olarak bulunuyor. 

Spectre uzun pozlama için yapay zekayı da kullanıyor. Bu sayede eğer fotoğrafın güzelliğini bozan bir unsur varsa onu kendiliğinden ortamdan çıkarıyor. Birkaç saniye içinde çokça fotoğraf çeken uygulama şimdilik App Store’de 12,99 TL’ye satın alınıyor.

Bu arada, uygulamanın fiyatının lansman döneminden sonra daha da yükseleceğini unutmayın.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Başlat menüsü

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü tasarımı ortaya çıktı

Microsoft, yeni Windows 10 Başlat Menüsü tasarımını ve güncellenmiş Alt-Tab’ı duyurdu. Diğer geliştirmeler arasında yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir