23 Temmuz Salı 2019

Uzun pozlama ile havalı fotoğraflar çektiren Spectre App!


Akıllı telefonlarda yerleşik bir kamera uygulaması olsa da üçüncü taraf tarafından geliştirilen uygulamalar kimi zaman daha etkileyici fotoğraflar çekmeye yardımcı oluyor. iOS tarafı için geliştirilen yeni uygulama Spectre de bunlardan biri. Yakın zamanda satışa sunulan fotoğrafçılık uygulamasının en önemli özelliği uzun pozlama yeteneğinin olması.

Uzun pozlama özelliği, özellikle gece çekimlerinde otomobil ışıklarının hareket etmesini sağlayan şeritler oluşturabiliyor. DSLR makineler için sıkça kullanılan yetenek, Spectre ile artık iPhone’larda. Doğa çekimlerinde de canlı bir his veren uzun pozlama yeteneği şimdilik Samsung ve LG gibi üreticilerin bazı telefonlarında manuel olarak bulunuyor. 

Spectre uzun pozlama için yapay zekayı da kullanıyor. Bu sayede eğer fotoğrafın güzelliğini bozan bir unsur varsa onu kendiliğinden ortamdan çıkarıyor. Birkaç saniye içinde çokça fotoğraf çeken uygulama şimdilik App Store’de 12,99 TL’ye satın alınıyor.

Bu arada, uygulamanın fiyatının lansman döneminden sonra daha da yükseleceğini unutmayın.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung AddWash kurutmalı çamaşır makinesi ile 2 hafta

Teknoloji evdeki yaşantımızı da baştan aşağı değiştiriyor. Uzun yıllardır hayatımızda olan çamaşır makineleri, teknolojiyle birlikte …

Bir Cevap Yazın