15 Temmuz Çarşamba 2020

Vestel’in ev teknolojilerini IFA 2019’da inceledik


Vestel ev teknolojileri ile ilgili yeniliklerini IFA 2019 kapsamında görücüye çıkardı. Biz de Vestel standını gezdik.

Dünyanın dört bir yanından teknoloji devlerinin boy gösterdiği IFA 2019’da Vestel de yerini aldı. Biz de Pembe Teknoloji olarak, Vestel’in Avrupa‘ya tanıttığı en yeni teknolojilere yakından baktık. Vestel’in standında ThawTech teknoloji buzdolabı modelinden kavanoz vakumlama teknolojisine kadar evlerde hayatı kolaylaştıracak birçok teknoloji sergileniyor.

Vestel ev teknolojileri görücüye çıktı

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen IFA 2019 etkinliğine bu yıl 29’uncu kez katılan Vestel, en yeni teknolojilerini burada sergiledi.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Vestel ev teknolojileri nelermiş? Yakından bakalım. İyi seyirler…

Vestel, IFA 2019’da hangi ürünlerini sergiledi?

3.000 metrekarelik standında yeni ürünlerini sergileyen Vestel’in yeni bulaşık makinelerine sebze ve meyve yıkama özelliği kazandıran teknolojisi dikkat çekiyor. VegiWash bulaşık makineleri, meyvelerin ve sebzelerin yıkanmasını daha hijyenik, pratik ve ekonomik hale getiriyor.

Çamaşır makinelerinde kullanılan SteriliZone teknolojisi de ek kimyasal dezenfektanlar kullanmadan hijyen elde etmek isteyen kullanıcılar için çamaşırlarda yüksek hijyen seviyesi sağlayan özel bir teknoloji. Çamaşırlar bu teknoloji ile, makinenin kapağına entegre edilen özel UVC ışık kaynağı ile işlemden geçiyor. Bu ışık, bakterilerin DNA’sına nüfuz ederek ölmelerini sağlıyor.

Vestel’in dünyada bir ilk olan hızlı pişirme teknolojisine sahip yeni fırını karbon fiber ısıtıcıların gücünden yararlanarak ızgara fonksiyonunda yaklaşık yüzde 50 daha hızlı pişirme süresi sunuyor.

Fuarda sergilenen bir diğer yenilik ise Hydro Charge teknolojili çamaşır makinesi. Az miktarda deterjan kullanan makine hem güçlü temizlik sağlıyor hem de çevreyi koruyor. ydro Boost teknolojisi bulunan çamaşır makinesi ise su ve deterjan karışımını, tambur içindeki 14 noktadan çamaşıra püskürterek, karışımın kumaşa daha etkin nüfuz etmesini sağlıyor.

ThawTech teknolojisine sahip buzdolabı da fuarda sergilenen ürünler arasında. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar dondurucuda bulunan sıcaklık kontrollü iki özel bölmeye koydukları donmuş gıdaları uzaktan kontrol ile sağlıklı bir şekilde çözdürebiliyor.

Kavanoz vakumlama teknolojisini de tanıtan Vestel. Özellikle evde yoğurt, salça ve turşı gibi gıdalar yapan tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. Teknoloji, kavanozun içindeki havayı kolayca alıyor.

Akıllı televizyon dünyasına dair Vestel çözümleri de fuarda sergileniyor. Bunlar arasında Alexa Echo entegreli televizyonu, yapay zeka destekli Vestel Smart TV modelini ve Google Assistant destekli Vestel TV‘leri saymak mümkün.

Son olarak, Vestel elektrikli araçlar için şarj çözümünü de görücüye çıkardı. 180 kW’ye kadar güç çıkışı, pazarda bulunan araçların büyük bir kısmını 30 dakikadan daha az bir sürede şarj edebilen Vestel DC Şarj Cihazları, pazarın hızlı şarj gereksinimlerini karşılıyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G özellikli Galaxy Z Flip

5G özellikli Galaxy Z Flip çok tatlı bir renk ile geliyor

Samsung’un sevilen ancak çok yaygın hale gelemeyen katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip’in 5G özellikli versiyonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir