5 Temmuz Pazar 2020

WhatsApp gruplar ile ilgili önemli bir güncelleme geldi!


WhatsApp sürekli olarak güncelleniyor. Kullanıcı deneyimini artıran WhatsApp, gruplardaki büyük bir sorunun üstesinden geliyor. Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp gruplar isteğe bağlı hale geliyor.

Yeni WhatsApp güncellemesi sayesinde kullanıcılar gruplar için üç seçeneğe sahip olacak. Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse seçeneklerinden birini seçen kullanıcılar, kimlerin onları gruplara ekleyip ekleyemeyeceğine karar verebilecek. Böylece kimse istemediği gruba dahil olmayacak.

WhatsApp gruplar üç farklı seçenek sunuyor!

Herkes seçeneği isminden de anlaşılabileceği gibi herkesin sizi rahatça gruplara ekleyebilmesini sağlıyor. Kişilerim ise yalnızca rehberinizdeki kişilerin sizi gruplara eklemesine izin veriyor. Hiç kimse’yi seçtiğiniz zaman ise biri sizi gruplara eklediğinde onaylama ya da reddetme seçeneğine sahip oluyorsunuz. Buradaki en önemli seçenek tabiki Hiç kimse seçeneği.

Hiç kimse‘yi seçtikten sonra sizi gruba eklemek isteyen kişiden özel olarak bir davetiye alıyorsunuz. Bu davetiyeyi onaylamak için ise size üç gün süre veriliyor.

Bu ayarlara erişmek için yapmanız gerekenler ise şöyle:

WhatsApp’a girdikten sonra Hesap > Gizlilik > Gruplar yönlendirmesini takip edin.

Yeni başlayan bu özellik yakında dünya çapındaki tüm WhatsApp kullanıcılarına ulaşacak.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Selfie Günü

Dünya Selfie Günü’nde dünyanın her yanından kareler

Dünya Selfie Günü her yıl 21 Haziranda kutlanıyor. 21 Haziran 2020 tarihinde ise Babalar Günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir