3 Temmuz Pazar 2022

WhatsApp istenmeyen gruplara son verecek yeni özellik sunuyor


Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların konforunu arttırma konusunda kararlı. Yeni özellikleri ile grup kurmaları kolaylaştıran platform, gruplardan rahatsız olacak kullanıcıları da düşündü. İşte yeni özellik hakkındaki detaylar.

Gruplardan sessizce ayrılma dönemi geliyor

WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı Topluluklar özelliği ile grup kurmaları kolaylaştıracak. Özellikle büyük iş ve okul grupları kurmak isteyenlere yarayacak bu özellik; içerisinde numara kayıt derdi olmadan davet ile grup kurma özelliğini beraberinde getiriyor. Grupların artacağı bu dönemde mobil uygulama üreticisi kullanıcıların muhtemel isteklerini de baştan yanıtlıyor. WABetaInfo tarafından yayınlanan bir içeriğe göre artık WhatsApp gruplarından ayrıldığınızda bunu tüm grup bilmeyecek. Sessizce gruplardan ayrılabileceksiniz. Nasıl mı? Eskiden gruptan ayrılan kişi hakkındaki mesaj ekranında bir bildirim yayınlanıyordu. Bu sayede grup girip çıkan kişileri kontrol edebiliyordunuz. Yeni özellik ile birlikte artık gruptan çıktığınızda bu bildirim mesaj ekranına düşmeyecek. Şimdilik sadece masaüstü sürümünde görüntülenen özellik ile ilgili bir de ekran görüntüsü yer alıyor.

Whatsapp gruptan sessizce ayrılma

Henüz özellik mobil tarafta kullanıma sunulmadı. Kullanıcıların işini kolaylaştıracak bu özellik ile artık gruplardan sessiz sedasız ayrılmak mümkün olacak. Şimdilik özelliğin ne zaman geleceği ve hangi grupları kapsayacağı hakkında net bilgiler yer almıyor. İlerleyen günlerde ayrıntılar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

WhatsApp son dönemlerde birçok yenilik yaptı. Platform kullanıcıların rahat ve hızlı mesajlaşmasını sağlamak için özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Sizce WhatsApp’a gelmesi gereken en önemli özellik hangisi?

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Asistan tatilden önce alarmlarınızı düzenliyor

Google, Asistan uygulaması ile kullanıcıların hayatını bir hayli kolaylaştırıyor. Sadece konuşarak birçok işlevi yürütebileceğiniz bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.