11 Ağustos Perşembe 2022

WhatsApp, mesaj tepkilerinin yeni sürümünü yayınlıyor


Meta‘ya ait mesajlaşma platformu WhatsApp, artık kullanıcıların mesajlara kendi seçtikleri herhangi bir emoji ile tepki vermelerine izin vererek yeteneği yükseltiyor.

Mesaj tepkileri genişliyor

Şu anda WhatsApp kullanıcıları mesajlara yalnızca altı emoji kullanarak tepki verebilmekte bunlar; Beğen, Sev, Gül, Şaşırmış, Üzgün ​​ve Teşekkürler. Yayınlanacak özellik sayesinde uygulamada, kullanıcılar artık klavyedeki herhangi bir emojiyi kullanarak mesajlara yanıt verebilecekler. Şirket, tepkileri genişletiyor ve kullanıcılara herhangi bir emoji ile tepki verme yeteneğini katıyor.

whatsapp-mesaj-tepkilerinin-yeni-surumunu-yayinliyor-1

Sızıntıları paylaşması ile tanınan WABetaInfo’ya göre, Android 2.22.15.6, 2.22.15.7 için WhatsApp beta ve iOS 22.14.0.71 için WhatsApp beta artık mesajlara herhangi bir emoji ile tepki verme özelliğine sahip. Bir mesaja tepki vermeye çalışarak özelliğin şu anda telefonunuzda olup olmadığını hemen kontrol edebilirsiniz. Tepkiler görünümünü açmak için bir mesaja uzun basmanız ve sağda bir ‘+’ simgesi fark ederseniz ona tıklayarak, seçtiğiniz herhangi bir emojiyi kullanarak belirli bir mesaja tepki verebilirsiniz. Android için WhatsApp beta’da, artı simgesine bastığınızda klavye etkinleştirilir ve iOS’ta herhangi bir emojiyi hızlıca seçip arayabileceğiniz sürüklenebilir bir alan mevcuttur.

Özellik şu anda test aşamasında ve beta kullanıcıları bu yeni işlevi ilk uygulayanlar arasında olacaktırlar. Geçtiğimiz günlerde, Whatsapp bir grup araması sırasında belirli kişileri sessize alma veya mesaj gönderme özelliğini ve Android’den iOS’a veri geçişi desteğini kullanıma sunmuştu.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube içerik oluşturucuları için yeni bir araç ekliyor

Açıkçası TikTok; Instagram, Snapchat ve hatta YouTube dahil olmak üzere birçok sosyal medya platformunun ana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.