25 Kasım Çarşamba 2020

WhatsApp mı Telegram mı? Hangisi en iyi?


WhatsApp mi Telegram mı

Dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulamalarından ikisini, WhatsApp Messenger ile Telegram’ı karşılaştırıyoruz. Birbirine göre farklı olumlu ve olumsuz yönlere sahip olan bu iki uygulamanın az bilinen bazı özelliklerini de bu videoda anlattık…

Telegram mı yoksa WhatsApp mi? İşte yanıtı

Bir sohbet uygulamasından öncelikli olarak aradığınız özellikler neler? Herkes tarafından kullanılması yani dilediğiniz zaman dilediğiniz kişeye ulaşabilmek mi? Kişisel verilerinize sahip çıkıldığına emin olmak mı? Gizlilik mi yoksa kullanıcı deneyi mi? Ölçütünüz ne olursa olsun şu ana kadar tüm bu öncelikleri tek bir uygulamaya sığdırabilen sınırlı sayıda mobil sohbet uygulaması var. Bunlardan biri Telegram diğeri ise WhatsApp. Telegram’ın Rusya, WhatsApp’inse ABD merkezli hizmetler olması da rekabeti biraz olsun kızıştırıyor elbette ama bu iki uygulamayı gerçekten rakip yapan şey özellikleri.

Telegram, WhatsApp’e kıyasla daha fazla ek özellik ve esneklik sunabilen, gizlilik ayarları ile dilediğiniz herkesle daha rahat iletişime geçebildiğiniz bir uygulama. WhatsApp ise sahip olduğu milyonlarca kullanıcı ile iletişime geçeceğiniz kişinin bir hesabının mutlaka bulanabileceği bir platform. Peki biz tüm bu faktörlerin hangilerini önemsiyoruz. Kullanıcılar bu iki uygulamanın hangisi kullanmayı tercih etmeli? İki uygulama arasındaki farklar neler? İşte tüm bu soruların yanıtlarını tek bir videoda topladık. İyi seyirler:

YAZAR: Ferit Çelik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple M1 islemcili Mac-ler

Apple’ın yeni M1 işlemcili Mac’leri Türkiye’de

Yakın zaman önce bir etkinlik düzenleyen Apple orada yeni işlemcisi ve bu işlemci ile çalışan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir