28 Kasım Pazar 2021

WhatsApp’tan yeni özellik: Sessiz video


WhatsApp, yaptığı güncellemeler ve yeni gizlilik politikaları ile gündemden düşmüyorken yeni bir güncelleme duyurusunda daha bulundu. Şimdilik sadece Google Play Beta Programı’ndaki kullanıcılara sunulan özellik sayesinde uygulama üzerinden göndereceğiniz videoların sesini kaldırabiliyorsunuz.

WhatsApp süreli mesajlar kullanımda!

2.21.3.13 beta güncellemesini yayınlayan WhatsApp şimdilik sadece Android platformundaki Beta kullanıcılarının deneyimleyebileceği bir özellik yayınladı.

WABetaInfo’nun verdiği bilgilere göre, Mute video (Sessiz Video) özelliği ile kullanıcılar bir videoyu paylaşmadan önce sesini kaldırabilecek. Halihazırda WhatsApp üzerinden video gönderirken karşınıza çıkan düzenleme ekranına sesi kısmanız için bir seçenek eklenecek.

Kullanımı oldukça kolay olacak sessiz video özelliğine Instagram’dan aşinayız. Instagram’da hikaye paylaşmadan önce sesini kısabilmemiz oldukça kullanışlı bir özellik. Bu özelliğin WhatsApp kullanıcıları için de büyük bir avantaj olacağı konuşuluyor.

WhatsApp, mute video özelliğini kullanıma tamamen açmadı. Kısa zaman içinde tüm beta kullanıcılarının özelliği deneyimlemesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay yeni gizlilik sözleşmesi ile gündemden uzun bir süre düşmeyen uygulamanın bu tür geliştirmeler ile eski popülerliğini kazanması amaçlanıyor. Son verilere göre 2021 Ocak ayında indirilen uygulamalar arasında WhatsApp düşüşte. 

Sizce bu düşüşe engel olacak güncellemeler gelir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

 

YAZAR: Sevde Sivri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meta duyurdu! Facebook gruplarında alışveriş dönemi başladı!

Sosyal medya platformu Facebook için artık yeni bir dönem başlıyor. Teknoloji şirketi Meta, Facebook gruplarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir