24 Kasım Çarşamba 2021

Xiaomi elektrikli otomobil pazarına giriyor


elektrikli otomobil

Bir süredir söylentilerin dolaştığı Xiaomi elektrikli otomobil için müjdeli haber sonunda geldi. Bu zamana kadar iddiaları reddeden Xiaomi, otomobil pazarına gireceğine dair resmi açıklama yaptı.

Xiaomi Mi Band 6 tanıtıldı: İşte özellikleri

Elektrikli otomobil piyasasının yeni ismi: Xiaomi

Akıllı telefonları ile ünlü olan şirketler artık ürün yelpazelerini geliştirerek otomobil pazarında da yerini almaya başladı. Xiaomi bir süredir benzer haberler ile gündeme geliyordu. Fakat iddiaları reddederek otomobil piyasasına girmeyeceğini düşündürdü. Şirket, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda, şirketin bu yönde büyük bir yatırım yapacağı ve aracı ilk ne zaman gösterime çıkaracağı ile ilgili bilgiler yer alıyor.

elektrikli otomobil

Dün yapılan lansman sonrası ortaya çıkan haber ile ilgili ayrıntılar bugün ki etkinlikte ortaya çıkacak. Şirketin otomobil için 10 milyar dolarlık yatırım yaptı. Ayrıca elektrikli otomobilin önümüzdeki 3 yıl içerisinde ortaya çıkacağı bilgiler arasında yer alıyor.

 

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 MINI serisi

MINI serisi yenilenmiş tasarım ile geliyor

Tasarımıyla daha çok kadınların beğendiği MINI serisi 2021 yılına yenilenmiş 3 araç ile giriyor. 2021’in …

1 yorum

  1. Xiaomi elektrikli otomobil işine girerse kesinlikle yapar. Telefonlarda olduğu gibi fiyat performans otomobiller üretebilir 😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir