16 Temmuz Salı 2019

Xiaomi yanlışlıkla Apple reklamı kullandı!


Xiaomi son yıllarda akıllı telefon pazarında başlı başına bir üretici haline gelmiş olsa da, yıllardır iPhone modellerinde bulunan özellikleri kopyalamak ile suçlanıyor. Hatta birkaç yıl öncesine kadar Çin’in elması tabiri kullanılıyordu.

Xiaomi ise bu iddiaları her defasında oldukça sert bir dil ile yalanlıyor. Ancak, geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Mi CC9 serisi ile kullanıma sunulan Mimoji adlı özellik tartışmaların tekrar başlamasına neden oldu. Zira, Xiaomi Mimoji ile Apple’ın Memoji özelliği arasında neredeyse hiç fark yok.

Facebook, Fransa tarafından alınan kararla gündemde

Xiaomi yanlışlıkla Apple reklamı kullandı!

Her iki özellik kullanıcıların kendi yüz ifadelerini kullanarak 3D animasyonlaroluşturabilmelerini sağlıyor. Mimoji’yi Apple’dan çalmadığını ve bu iddiaları karşı dava açacağını duyuran Xiaomi yanlışlıkla Apple’ın reklam filmini kullandı.

E-ticaret siteleri JD.com ve Suning’te Xiaomi Mi CC9 için oluşturulan ürün sayfasına, Mimoji özelliği için Apple reklamı yerleştirildi. Bir Weibo kullanıcı tarafından tespit edilen bu hata için Xiaomi’den cevap gelmesi kısa sürdü.

Xiaomi’nin halkla ilişkilerden sorumlu genel müdürü Xu Jieyun, hatanın bir Xiaomi personelinin yanlış içerik yüklemesinden kaynaklandığını belirtti. Apple’a ait tüm reklamlar ürün sayfasından kısa süre içerisinde kaldırıldı.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

17 Temmuz Dünya Emoji Günü

2014 yılından beri her 17 Temmuz’da kutlanan Dünya Emoji Günü markaların da radarına girdi. Birçok …

Bir Cevap Yazın