23 Mayıs Pazartesi 2022

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü tasarımı ortaya çıktı


Windows 10 Başlat menüsü

Microsoft, yeni Windows 10 Başlat Menüsü tasarımını ve güncellenmiş Alt-Tab’ı duyurdu. Diğer geliştirmeler arasında yeni bir görev çubuğu düzeni de yer alıyor. Microsoft‘un kısa bir süre önce Windows 10X’in muhtemel Başlat Menüsü için bir paylaşım yapılmıştı. Başlat menüsünde revizyona gidildiğini gösteren bu hamleler ile birlikte, yazılım devi milyonlarca kullanıcısı olan Windows 10 için bir tasarım paylaştı.

Windows-10-Baslat-menusu-00

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü

Yeni Başlat Menüsü için daha sade ve daha şeffaf bir tasarımın hazırlandığı yayımlanan görsellerden ortaya çıkıyor. Yeni tasarıma baktığımızda bir önceki menüde kullanılan logoların arka kısmında konumlandırılan yüzeyin, ortadan kaldırıldığının onun yerine daha sade bir görünüm için şeffaf bir bir görünme geçildiğini görüyoruz.

Bu yeni sade tasarım ile birlikte pek çok kişinin sevgilisi olan karanlık mod ile de daha uyumlu hale geleceğini söylemek mümkün. Menüde bulunan renklerin de kolayca değiştirileceği özellikle belirtiliyor.

Bunun dışında Alt-Tab kombinasyonu da yenilendi. Uygulamalar arası geçiş olarak bilinen bu kombinasyon artık Microsoft’un Edge tarayıcısında daha işlevsel hale geliyor. Bu tuş kombinasyonunu gerçekleştiren kişiler açık olan bütün sekmeleri bir panel yardımı ile tek seferde görebilecek, bu noktada akıllara MacOS geliyor.

Microsoft Surface Earbuds için çıkış tarihi müjdesi

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daredevil

Disney+ Daredevil efsanesi ile geliyor. Yeni dizi yolda

Türkiye’de yayın hayatına başlamaya hazırlanan Disney+, içerik arşivi konusunda oldukça iddialı olacak. Türkiye’deki en büyük …

1 yorum

  1. Yazınız çok güzel olmuş, elinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.